Restuta

*9. 9. 2012 | dívka

Restuta S. Mponela

Domov: Zili house Dar es Salaam

Táta Restutě zemřel, když ji bylo 7 let.  Příbuzní otce se, nejenže o matku s dětmi nepostarali, ale vzali jim všechno včetně střechy nad hlavou. Matka si stresem z nedostatku prostředků přivodila psychické potíže, teď už není schopna mít děti v péči. Obě děti, Restuta a její mladší bratr Kelvin, našli pravý domov až v Zili House. Bohužel si sebou nesou vzpomínku na život v nouzi, oba sourozenci mají tuberkulózu.

Získat vše potřebné k životu ve městě Dar es Salaam je mnohem nákladnější než kdekoliv jinde v Tanzanii, ale i tam opouštějí rodiče své děti.  Zili house of life care je domov, který založil pro opuštěné děti jeden mstní altruista – Emanuel Zadoc. Chod domova podporuje ze svých prostředků a hledá podporu mezi kolegy i mezi dalšími dobrými lidmi v okolí. Spoustu věcí dokáží financovat sami, ale spoustu ne a proto se obrátili na nás s žádostí o pomoc. Většinu jídla, hygienických potřeb či školních pomůcek jim darují místní dárci, Zadoc a kolegové financují pronájem budovy a platy pečujících osob (vychovatelka, kuchařka), ale potřebovali by ještě víc. Zdravotní pojištění, náklady na elektřinu a vodu, školní uniformu, školné a jídlo ve škole.

 

Roční potřebná částka: 15 000 Kč

Variabilní symbol: 222 142

Rodiče na dálku:

Pavel z Brna

---ASANTE---DĚKUJEME---

 

Aktuálně - 2022

Restuta chodí na základní školu Arwing Primary School do 3. třídy. Má ráda vědu a jejím dětským snem je stát se doktorkou.  Její opatrovníci tvrdí, že má velmi laskavou a pečující povahu, ráda pomáhá druhým. To může být také tím, že pomáhala starat se o 4 roky mladšího bratra.