Samson Raphael

Samson má své dlouhodobé podporovatele, kteří se starají o jeho základní životní potřeby. Nyní hledáme druhého dárce, který by jej podpořil ve vzdělávání. Samson pokračuje ve studiu na střední internátní škole, a tak vzrostly náklady na dojíždění a ubytování.

Samson, říká se mu Sam. Vypadá menší než na svou 6. třídu, ale v obličeji mu září oči trochu udivené, a přitom úžasně bystré. Ještě jsem nezažila, že by něco do školy neuměl. Svou inteligenci ale nikomu necpe. Je tu taky přes králíky a jejich žvanec. Ve městě má mladší sestru Ednu, která se mu neoddiskutovatelně podobá. Babička je oba nedokáže uživit, nemít však doma alespoň jednoho by ji připravilo o smysl života. Sam svou sestru tedy vlastně nevídá. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Samsonova maminka zemřela, otec zmizel, a tak žil Samson i se svou mladší sestrou Ednou u babičky. Ta je však stará a nemocná a o oba se nedokáže postarat. Samson chodí do školy, je chytrý, pilný a zručný - vyrábí hračky z plechu.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Samsonovy výsledky z 1. ročníku na soukromé střední škole Ulambya ukazují, že to má smysl. Samson byl z 51 studentů 7. v pořadí, co se týče úspěchu. To je moc dobrý výsledek. Jeho pokrok v angličtině už byl patrný loni, ale letos nám dokonce i pomáhal s překlady. Všichni naši sirotci jsou ve škole Ulambya v Mbeya spokojeni, protože se učí rádi, a to dokonce i ve volném čase v sobotu a v neděli. Kromě toho ten den věnují návštěvě kostela, velkému úklidu tříd a praní vlastního oblečení a školních uniforem. Samson, James a Jacobo nastoupili v lednu do 2. ročníku a na školu přibyli do 1. ročníku další 3 kluci z Mahanga.
Tanec Samsona stále nebaví, ale to neznamená, že by se umění obloukem vyhýbal. Rád kreslí, to jde vidět i v jeho dopise. S kreslením pomáhá i těm nejmenším, kteří ještě se nerozvinuli tak daleko. Oni jeho obrázky vymalovávají jako omalovánku.

O sirotkovi  - 2018/2019
V  průběhu naší mise nás překvapil pokrokem v  angličtině. Svědomitě se již několik let stará o sklad potravin v  kuchyni. Stále platí, že se stydí tancovat, k  tanci ho nedokáže přinutit téměř nic, což z  něj tvoří absolutní výjimku mezi našimi malými Afričánky😊. 
Loni dokončil úspěšně základní školu a s  poměrně dobrými výsledky, proto jsme se rozhodli, že by bylo lépe, aby nastoupil na střední školu vyšší kvality, než jsou standardní státní venkovské střední školy. Pro něj a dvojčata Jamese a Jakoba jsme zvolili soukromou střední školu na předměstí nejbližšího města Mbeya. Po prvních týdnech jsou kluci naprosto nadšení, této životní šance si velmi váží. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Samsona by od pohledu nikdo neodhadl, že letos končí základní školu, protože je ve skutečnosti opravdu mladší než jeho spolužáci. Učí se dobře a baví ho elektřina a takové technické věci. Stejně jako Jordan i spousta jiných dětí z Centra si občas uloví ptáčka jako večerní jednohubku. Avšak tohoto krásného afrického ledňáčka jsme zachránili, když jsme slíbili dětem na štědrovečerní večeři koupit kozu. Samsonova babička žije v Mbeya a občas mu pošle nějaké nové oblečení. Myslí na něj.

Děkujeme adoptivním rodičům
manželům Dudovým z Ostravy

Variabilní symbol: 2280

 

Dárce pro podporu vzdělávání: hledáme

Roční potřebná částka: 10 000 Kč

Variabilní symbol: 228080