Děti "Bez mámy"

Adopce sirotků dává šanci na lepší budoucnost dětem v Centru i mimo něj. V České republice a na Slovensku je nabídnuta rodinám či jednotlivcům možnost pravidelně finančně podporovat některé z tanzanských dětí, které ztratilo rodiče či žije ve velmi nepříznivých podmínkách. Podpora je využívána k zajištění nejpotřebnějších věcí: UBYTOVÁNÍ, STRAVA, OŠACENÍ A VZDĚLÁNÍ.

Děti k adopci

 • Kelvin

  5. 3. 2016
  Táta Kelvinovi zemřel, když mu byly 3 roky. Jeho matka je psychicky nemocná. a tak spolu se setrou Restutou našli pravý domov až v Zili House.
  Další informace
 • Wilda Kihombo

  7. 5. 2005
  Wida je pilná studentka, ve škole a na internátu tráví většinu času. Adoptivní rodič, kterého už má, přispívá hlavně na školné a na další výdaje spojené se školou. Protože však Wilda patří mezi děti z Centra pro sirotky a její škola je dost vzdálená, hledáme pro ni ještě jednoho dárce, jehož příspěvek by pokryl drahé cestování mezi školou a Centrem.
  Další informace
 • Edgar

  1. 1. 2004
  Edgar, podobně jako Samson a Jacobo, úspěšně pokračuje ve studiu. To je důvod, proč, vedle dlouhodobé pomoci adoptivních rodičů, hledáme ještě druhého podporovatele. Edgar studuje soukromou střední školu v Mbeya, kde je třeba platit školné a internát.
  Další informace
 • Enea Philimon

  1. 1. 2009
  Enea svého adoptivního rodiče bohužel ztratila. Enea bydlí s matkou a sestrami a letos bude nastupovat na střední školu. Příspěvek tedy poputuje hlavně na podporu vzdělání.
  Další informace
 • Jacobo Hassani Juma

  1. 1. 2004
  Jacoba podporujeme už od roku 2011. Jedny adoptivní rodiče má už dlouho, jejich příspěvek pokrývá základní životní potřeby a školné. Nyní však začal chodit na vyšší odbornou školu a vzrostly jeho náklady na dojíždění a internát. Škola je poměrně daleko, dojíždění je drahé a Jacobo by rád alespoň dvakrát za rok zajel navštívit své kamarády domů do Centra pro sirotky.
  Další informace
 • Samson Raphael

  8. 12. 2005
  Samson má své dlouhodobé podporovatele, kteří se starají o jeho základní životní potřeby. Nyní hledáme druhého dárce, který by jej podpořil ve vzdělávání. Samson pokračuje ve studiu na střední internátní škole, a tak vzrostly náklady na dojíždění a ubytování.
  Další informace

Příběhy adoptovaných dětí

Abu Yuda

1. 1. 2001

Abu přišel do sirotčince v Mahangu se svým dvojčetem Ayubu v roce 2010, ještě před tím než stálo Centrum pro sirotky. Ubytování jim poskytly řeholní sestry z misijní stanice. Jejich matka zemřela v roce 2007, když bylo dětem 6 let.…

Číst více

Pečovatelé dětí

Kdo se stará o děti

Jsou pravým srdcem sirotčince. Bez nich by děti zůstaly na ulici a v sirotčinci by nic nefungovalo. Epifanie, Joseph, Marietha, Albertina a Samson. Jsou přísní i laskaví. Děti jim potají na zádech hledají stopy křídel, protože je mají za anděly. Seznamte se s lidmi, kteří dávají dětem v sirotčinci vzdělání, lásku a naději.
Číst více