Děti "Bez mámy"

Adopce sirotků dává šanci na lepší budoucnost dětem v Centru i mimo něj. V České republice a na Slovensku je nabídnuta rodinám či jednotlivcům možnost pravidelně finančně podporovat některé z tanzanských dětí, které ztratilo rodiče či žije ve velmi nepříznivých podmínkách. Podpora je využívána k zajištění nejpotřebnějších věcí: UBYTOVÁNÍ, STRAVA, OŠACENÍ A VZDĚLÁNÍ.

Děti k adopci

 • Kelvin S. Mponela

  5. 3. 2016
  Táta Kelvinovi zemřel, když mu byly 3 roky. Jeho matka je psychicky nemocná. a tak spolu se setrou Restutou našli pravý domov až v Zili House.
  Další informace
 • Erica K. Ngosingosi

  Holčička, co asi nikdy nezjistí, kdy se narodila. Otec ji opustil hned, matka později. Těžce podvyživenou ji v ulicích Dar es Salaamu našli u její babičky, která nebyl schopná se o ni postarat.
  Další informace
 • Anastazia Angano

  1. 1. 2003
  Anastázia své adoptivní rodiče má, ale potřebovala by ještě trochu pomoci v otázce vzdělání. Nedávno odešla na internátní střední školu a tím vzrostly její náklady. Nikdo by to do ní neřekl, jinak plachá bytost, ale za to dostat se na školu bojovala silně!
  Další informace
 • Petr John Macho

  23. 11. 2007
  Tento zamračený chlapec nemá lehký život. Žije se starou, skoro slepou, babičkou. Snad nebude mít problémy se zrakem také on, jednak na zrak odkazují geny, jednak jeho příjmení...Macho znamená oči.
  Další informace
 • James Husseni Juma

  1. 1. 2004
  James je snaživý a chytrý kluk, proto jsme ho poslali na lepší střední školu. První ročník ukázal, že to nebyla marná snaha! Teď už je ve čtvrťáku a drží se dobře, jen potřebuje vaši pomoc.
  Další informace
 • Franco Winifread Ngazi

  25. 2. 2004
  Francův otec je alkoholik, který zabraňuje chlapci v dalším studiu. Při tom je tak chytrý, že k pokračování studia byl vybrán k získání částečného státního stipendia. Teď s matkou hledají zlatá zrnka na polích vedle dolů, aby mohl Franco pokračovat ve studiu. Sami to však nezvládnou!
  Další informace
 • Neema Samson Akimu

  Neema je sousedka sirotků z Mahanga, absolvovala první ročník v právním oboru, ale nemá už dostatek financí dokončit zbývající dva roky. Pomůžeme této pozitivní změně nejen pro Neemu, ale pro jako vzor pro celou komunitu chudé zemědělské vesnice? Je těžké postoupit výš ze své dosavadní životní úrovně, ale Neema a její rodina udělali první krok!
  Další informace
 • Habiba R. Sultan

  21. 1. 2016
  Matka ji opustila když ji byly 3 rok, tehdy zůstala Habiba sama se slepým otcem. O její matce už nikdy nikdo neslyšel. Slepý otec si nebyl schopen zajistit stálou práci a tím dostatek potravy dítěti.
  Další informace
 • Restuta S. Mponela

  9. 9. 2012
  Rodina se rozpadla, když Restutě zemřel táta. Mámu začaly trápit psychické problémy a nedostatek prostředků. O děti se nezvládla postarat.
  Další informace

Příběhy adoptovaných dětí

Abu Yuda

1. 1. 2001

Abu přišel do sirotčince v Mahangu se svým dvojčetem Ayubu v roce 2010, ještě před tím než stálo Centrum pro sirotky. Ubytování jim poskytly řeholní sestry z misijní stanice. Jejich matka zemřela v roce 2007, když bylo dětem 6 let.…

Číst více

Pečovatelé dětí

Kdo se stará o děti

Jsou pravým srdcem sirotčince. Bez nich by děti zůstaly na ulici a v sirotčinci by nic nefungovalo. Epifanie, Joseph, Marietha, Albertina a Samson. Jsou přísní i laskaví. Děti jim potají na zádech hledají stopy křídel, protože je mají za anděly. Seznamte se s lidmi, kteří dávají dětem v sirotčinci vzdělání, lásku a naději.
Číst více