Děti "Bez mámy"

Adopce sirotků dává šanci na lepší budoucnost dětem v Centru i mimo něj. V České republice a na Slovensku je nabídnuta rodinám či jednotlivcům možnost pravidelně finančně podporovat některé z tanzanských dětí, které ztratilo rodiče či žije ve velmi nepříznivých podmínkách. Podpora je využívána k zajištění nejpotřebnějších věcí: UBYTOVÁNÍ, STRAVA, OŠACENÍ A VZDĚLÁNÍ.

Děti k adopci

 • Restuta

  9. 9. 2012
  Rodina se rozpadla, když Restutě zemřel táta. Mámu začaly trápit psychické problémy a nedostatek prostředků. O děti se nezvládla postarat.
  Další informace
 • Kelvin

  5. 3. 2016
  Táta Kelvinovi zemřel, když mu byly 3 roky. Jeho matka je psychicky nemocná. a tak spolu se setrou Restutou našli pravý domov až v Zili House.
  Další informace
 • Suleiman

  8. 12. 2008
  Má jméno jako sultán z pohádky, ale jeho život pohádkový není. Otec se k němu nikdy neznal, matka ho opustila ve 3 letech. Místo jména po otci dostal jméno po dědovi, ale ten ho opustil také! Jak se bude odvíjet jeho další život?
  Další informace
 • Esta

  1. 7. 2017
  Esta chodí teprve do školky, ale už by se chtěla naučit vařit, aby mohla pomáhat otci a bráškům. Máma je opustila už dávno, otec je na všechny 4 děti sám, rodina strádá.
  Další informace
 • Stephano

  1. 1. 2016
  Rád pomáhá otci na poli, ale to co si vypěstují nepokryje jejich potřebu. Máma je opustila už dávno a otec je na všechny 4 děti sám, rodina strádá.
  Další informace
 • Lidia

  9. 12. 2009
  Hlas má jako rocková zpěvačka, ale zpívání není její nejčastější činnost. Plete s mámou košíky z plastových zbytků, aby měli na jídlo. Potřebovali by však peníze na novou školní uniformu a sešity, aby Lidia a její sourozenci mohli pokračovat se školou.
  Další informace
 • Jakson

  28. 10. 2011
  Je prostřední dítě mámy, co odešla od manžela alkoholika. Jackson je nejplašší ze všech 3 dětí. Jeho přání je, aby fakt poslouchal mámu a až vyroste chce se stát pilot.
  Další informace

Příběhy adoptovaných dětí

Abu Yuda

1. 1. 2001

Abu přišel do sirotčince v Mahangu se svým dvojčetem Ayubu v roce 2010, ještě před tím než stálo Centrum pro sirotky. Ubytování jim poskytly řeholní sestry z misijní stanice. Jejich matka zemřela v roce 2007, když bylo dětem 6 let.…

Číst více

Pečovatelé dětí

Kdo se stará o děti

Jsou pravým srdcem sirotčince. Bez nich by děti zůstaly na ulici a v sirotčinci by nic nefungovalo. Epifanie, Joseph, Marietha, Albertina a Samson. Jsou přísní i laskaví. Děti jim potají na zádech hledají stopy křídel, protože je mají za anděly. Seznamte se s lidmi, kteří dávají dětem v sirotčinci vzdělání, lásku a naději.
Číst více