O škole v Mahangu

Partneři ZŠ Uherský Brod Újezdec

Na podpoře ZŠ a MŠ Mahango se podílejí ZŠ Uherský Brod Újezdec a také MŠ Ratíškovice Sluníčko. 

MŠ Mahango je součástí ZŠ Mahango. Každá státem uznaná vesnice musí mít povinně obě tyto zařízení. Školka začala vznikat poměrně nedávno, protože do té doby byla využívaná školka v Kajunjumele, které je v současnosti už jinou vesnicí. Dříve byla MŠ Sluníčkem podporována právě školka v Kajunjumele, ale bohužel tato instituce občas funguje, občas nefunguje, nebyla zde snadná domluva z hlediska podporování.

V Mahangu je výborné vedení a školka i škola rok od roku vzkvétají. Dochází tady také sirotci z našeho sirotčince a učí zde sestra Epifanie (mam z Centra). Cestu naše děti absolvují denně pěšky za každého počasí, je to 2 km tam, 2 km zpět. Dokud se ve škole nevařilo (začalo se v roce 2017), tak cestu do školy ze školy absolvovali dvakrát.

Co všechno už se povedlo

 

2017/2018

07.03.2018

V Mahangu se již několik let podílíme na stavbě a zprovoznění nové budovy školy, kde jsou dvě třídy MŠ a místnost pro učitele. Už nás očekávali s rozpočtem na materiál, aby mohli zprovoznit i druhou třídu. Díky spojení pomoci tří škol (MŠ Ratíškovice, ZŠ Újezdec, + pro letošní rok Gymnázium PORG), se podařilo dodělat v jedné třídě vnitřní omítky...

2016/2017

22.11.2017

Výborná spolupráce s naší "domovskou" školou, kam dochází děti z našeho sirotčince, trvá. Postupně se snaží dokončit budovu mateřské školy. V letošním roce darované peníze použijí na výrobu oken a dveří a jejich zapravení do jedné z učeben.