O škole Jakaya

Partneři ZŠ TGM Fulnek

Jakaya je nejbližší střední škola od Centra pro sirotky v Mahangu. Přesto, že naši sirotci spadají do vzdálenější školy v Utengule, vyšla nám tato škola vstříc a naše děti přijala. 

Stav budov školy je velmi dobrý, spíše chybí vybavení tříd - stále je nedostatek lavic, ale i učebnic. Škola dlouhodobě usiluje o  elektrifikaci a také o stabilnější základnu kvalitních učitelů. 

Společně s žáky si upravují terén na vznik lepšího sportoviště i drobných školních pozemků pro zemědělství.

Domluvili jsme se na koupi tanku na vodu a na výrobu lavic. Vodní tank jim pomůže k dostupnosti vody ve škole, neboť vodovod funguje v nepravidelných intervalech. 

Co už se všechno podařilo

2017/2018

07.03.2018

V minulém roce jsme jim dopomohli k pořízení vodního tanku na uchovávání vody. Na to jsme navázali v tomto roce, kdy si z darovaných peněz pořídili okap na svádění vody do tanku, hadici na dopouštění a bytelnou "krabici" na zabezpečení kohoutku, aby jim vodu neodčerpávali lidé z vesnice. Okap je po celé délce jedné budovy školy, je řádně...

2016/2017

22.11.2017

Letos jsme se domluvili na pořízení velkokapacitního tanku na vodu. Vodní tank jim pomůže k dostupnosti vody ve škole, neboť vodovod funguje v nepravidelných intervalech, a tak díky tanku vzniknou rezervy. Škola sama zařídila nákup i dopravu a také vybudovala základy, na kterých tank bude stát. My jsme přišli zkontrolovat, jestli se vše povedlo.