O škole Ilenge

Partneři ZŠ Dobratice

Kromě ZŠ Dobratice podporují školu v Ilenge také čas od času soukromí dárci nebo další školy, aby se práce mohly pohnout o kus vpřed. 

Vydáváme se na cestu do kopců, kde rostou banány, avokádo a snad vše, co zasadíte do země. Cestu obklopují nádherné čajové plantáže. ZŠ Ilenge je sedmiletou školou se 361 žáky. Průměrně na 1 třídu připadá 51 žáků.

Škola v Ilenge je vzor spolupráce školy, vesnice, naší organizace. Učitelé, žáci a jejich rodiče jsou velmi aktivní a prozřetelní. Škola má svůj sad s ovocnými stromy i malý les. Stáří školy je přes 50 let. Děti se tísní v dosavadních učebnách, s nízkými zdmi s absencí stropů - pouze pod plechovou střechou, kde je skutečně parno. Třídy staré školy mají velmi málo oken a prosklení jim chybí úplně. Nejen že je ve třídách tma, ale v období dešťů do nich neprosklenými okny ještě zatéká.

Co už se povedlo

 

2017/2018

07.03.2018

Kromě ZŠ Dobratice podpořilo tuto školu také Gymnázium Nad Kavalírkou a soukromý dárce (paní Jana). Ve škole v Ilenge se vyměnil ředitel a nový nás nadšeně vítá. Stará budova školy postupně chátrá a my jsme jim začali pomáhat s novou stavbou. V minulém roce udělali vše pro přípravu zastřešení nové budovy, kde jsou tři třídy. Pokáceli stromy, ze...

2016/2017

22.11.2017

Letos se na pomoci škole v Ilenge podílela partnerská škola ZŠ Dobratice a ZŠ Havířov. Protože tato škola velmi dobře spolupracuje, tak jsme jí přidali i peníze od soukromého dárce. Letos se zvládne opravdu hodně práce. Za tento dar si škola nakoupí z velké části materiál na zastřešení nově postavené budovy školy. Po velké akci - společné focení s...