Veronica Mayungwa

Otec Veroniky Joanes Mayungwa zemřel na tyfus, její matka Victoria zemřela při porodu. Veronika má ještě 4 bratry, pocházejí z Galuly. Po smrti rodičů se dětí ujaly řádové sestry. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Veronica nastoupila do posledního ročníku střední školy. V průběhu školy byla nucena změnit školu a přesídlit do neformálního hlavního města Dar es Salaam, a tam se plánuje, že i školu dokončí. Její výsledky bohužel nejsou nijak excelentní, ale není v tomto žádnou výjimkou. Středoškolský systém je nastaven velmi náročně. Přestože je více podobný spíše našim gymnáziím, měly by ho absolvovat podle tanzanských zákonů všechny děti, dokonce i ty, které pak chtějí směřovat na řemeslo. Nebudeme předbíhat, co bude Veronicu čekat za rok, ale budeme jí držet palce. Mohla by jít ve stopách svého nejstaršího bratra Josepha, který je učitelem nebo druhého bratra Eliezy, který se po střední škole vydal na řemeslo.

O sirotkovi 2017/2018
Veronika má 15 let a už je druhým rokem na SŠ Thomase Mora, kde začala prospívat velmi dobře. V prospěchu loni byla 11. z 68 studentů. Když si člověk vzpomene, jaký problém měla úspěšně dokončit základní školu, je to její velký osobní pokrok a znatelný rozdíl mezi státní a soukromou školou. Oblíbený předmět ve škole je chemie, ale doma si ráda kreslí. Trošku ji zlobí zdraví, mívá píchání u srdce, tak musela navštívit Rufaa hospital ve Mbeya. Díky Bohu nic vážného nezjistili.

Děkujeme adoptivním rodičům
kolektivu Ústavu financí a účetnictví FaME UTB ve Zlíně

Variabilní symbol: 2231