Halima Philimon

Otec Halimy zemřel, matka žije, ale je trochu jednodušší. Halima, spolu s dvěma mladšími sestrami Eneou a Fainess, žije s matkou v Mswiswi, nedaleko Centra pro sirotky Mahango.

Matka Halimy neví rok narození ani u jednoho ze svých dětí. Do školy posílá jen nejstarší dceru, ale velmi sporadicky. Když je možnost, aby asi 12letá Halima vydělala nějaké peníze, příležitostnou prací, zameškává školu. Fainess i Enea jsou ve školním věku, ale nenastoupily ani do školky. Matka je jednak trochu nezodpovědná, jednak velmi chudá. Veškeré finanční prostředky "spolkne" nájem a strava.

Halima je pracovitá, pomáhá v domácnosti. Jednoho dne by chtěla být učitelkou. Ráda skáče přes švihaldo, stejně jako její sestry a má ráda červenou barvu.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Halima letos nastoupila do 7. třídy – posledního ročníku základní školy. V tomto ročníku ji čekají důležité národní srovnávací zkoušky, které ukáží, jestli může postoupit dál na střední školu. V loňském roce byla z hlediska prospěchu 12. z 89 žáků ve třídě. Trošku se pohoršila oproti roku předchozímu, ale pořád jsou to výsledky moc pěkné! Její přání stát se doktorkou trvá.
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Halimě nový školní batoh. Byla nadšená, přijela do Centra jako první a tak si mohla vybrat i barvu. Co však nečekala, že dostane i novou matraci, oči se jí rozzářily. Alespoň na chvíli to zmírnilo její stesk po babičce, která téhož dne umřela.

O sirotkovi - 2018/2019
Holky Philimon přijely za náma do Centra se svou maminkou a dalšími sourozenci. Bydlí v  městečku Mswiswi, 7 km od našeho Centra. Holky to jsou skromné, říkaly, že mají starou uniformu ještě v  pořádku, že novou nepotřebují. Proto jsme nákup uniformy odložili až na červenec. Halima je letos v  6. třídě. V loni byla, co se týče prospěchu, 4. nejlepší z  87 žáků. Je to fakt chytrá a snaživá holka. Hodně pomůže i doma. Její přání je být doktorkou. To si přeje mnoho afrických dětí, je to velmi populární zaměstnání. Držíme ji palce. 
Sranda byla, když jsme dali holkám pastelky, aby nakreslily obrázek svým adoptivním rodičům, pořád chtěly kreslit jen tužkou, k  barvám jsme je museli opravdu přemlouvat. No, jo, zvyk je zvyk ?. 

O sirotkovi - 2017/2018
Halima má 12 let a chodí do 5. třídy. Na to, že ještě před časem školu zanedbávala, protože si nemohla dovolit uniformu, tak je v prospěchu absolutní jednička ve třídě. Baví ji matematika a doma ráda vaří nebo farmaří. Chtěla by být učitelkou. Aktuálně s maminkou a dalšími sourozenci bydlí ve vlastním  malém domečku, který si postavili svépomocí.

Děkujeme adoptivním rodičům
manželům Dvořákovým (do roku 2023), nyní panu Glettníkovi

Variabilní symbol: 2298