Festo Ismail Gowelo

Festo žije se svými prarodiči v Mbeya. Ve společné domácnosti jich celkem žije 9 (sourozenci Antali, Fadhil Paul, Wiston a dvojče Jesca). Dědeček je poměrně starý a nemocný. Babička nezvládá péči o děti sama. Rodiče dětem zemřeli již před léty na HIV. Jeden ze sourozenců Fadhil Paul žije v Centru pro sirotky v Mahangu a prarodiče jej přijdou občas navštívit. Festo chodí do základní školy v Majengo, má rád matematiku, jeho oblíbená barva je červená. Jednoho dne by se chtěl stát doktorem. Doma je pohodář, ve škole je pracovitý a učenlivý.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Festo zvládl úspěšně 4. třídu, která byla moc důležitá, protože absolvoval národní srovnávací zkoušky. Na každoroční nákup nejnutnějších potřeb jsme vyrazili s ním a ostatními mbeyskými sirotky. Nakoupili jsme uniformy a boty pro všechny, což sice zabralo dost času, ale nakonec bylo dětem odměnou, že jsme se zastavili společně v místním pohostinství a koupili jsme jim sodovku a svačinu. S chutí se zakously do grilovaných banánu a nyama choma (ňama čoma), což jsou kousky grilovaného hovězího masa. K takové dobrotě se stěží doma dostanou.

O sirotkovi - 2018/2019
Festo je z  kmene Nyakusa, to je jeden z  nejpočetnějších kmenu v  regionu kolem Mbeya, kde Festo žije. Jeho opatrovníkem je stále jeho dědeček, kterého poslední dobou trápí víc a víc zdravotních potíží. Poměrně špatně chodí, a kolem Vánoc byl i chvíli hospitalizován v  nemocnici. Festovi je 12 let a začal letos chodit do 4. třídy. Co se týče prospěchu byl loni 43. ze 102 žáků ve třídě. To není úplně ideální, přesto si Festo přeje být doktorem. Ve volném čase ho baví hrát fotbal a z  domácích prací nejraději umývá nádobí na rozdíl od jeho staršího bratra, který se zase rád věnuje zahradničení. 

O sirotkovi - 2017/2018
Festo oslavil 12. narozeniny, čemuž jsme ani nemohli uvěřit, protože je velmi malý a drobný. Záhy jsme zjistili, že trpí nevyléčitelnou nemocí AIDS, což vysvětluje náš údiv nad jeho tělesnou konstrukcí. Festo chodí teprve do 3. třídy, ale jeho prospěch není moc dobrý. Je na 102. pozici ze 135 žáků ve třídě. Zamlklý a zasmušilý klučík rozevřel do široka oči a rozzářil se mu úsměv na tváři poté, co dostal krásný školní batoh plný užitečných věcí. Největší radost mu udělaly české bonbóny a sešity do školy.

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Ivetě z Klečůvky

Variabilní symbol: 222113