Fainess Philimon

Otec Fainess zemřel, matka žije, ale rodina je velmi chudá. Po letech pronájmu, bydlí sice nakonec ve vlastním domečku, ale vystavěli si ho holýma rukama. Fainess, spolu s dvěma sestrami starší Halimou a mladší Eneou a ještě jednou sestřičkou žijí v Mswiswi, 7km od Centra pro sirotky Mahango.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2020/2021

Faines i její sestra Enea zvládly národní srovnávací zkoušky a postoupily do 5. třídy ZŠ. Závěrečné zkoušky se konají po sedmé třídě a pokud dopadnou dobře, mohou holky pokračovat na střední školu jako jejich sestra Halima. To je obrovský posun dobrým směrem, v době kdy jsme rodinu poznali, Halima chodila do školy jen sporadicky. Všechny sestry si užily skvělý letošní výlet do zoo, aby konečně poprvé viděly na vlastní oči to, o čem si ve škole jen čtou. To všechno díky Bez mámy a adoptivních rodičů. Momentálně je však Faines bez adoptivního rodiče, prosíme o pomoc....

O sirotkovi - 2019/2020

Faines nastoupila do 4. třídy, což je důležitý milník, protože v tomto ročníku se dělají národní srovnávací zkoušky. Co se týká prospěchu nejde úplně ve šlépějích své starší sestry Halimy, ale je na tom zhruba stejně jako věkově bližší Enea. V loni byla ve třídě 32. z 200 žáků. Opravdu i tolik žáků může být v jedné třídě venkovské školy! Dovedete si představit, jak tam asi probíhá výuka? Faines si stále přeje být zdravotní sestřičkou jako její sestra Enea. Držme jim palce!
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Faines i nový školní batoh. Byla nadšená, dokonce si mohla vybrat i barvu. Co však tři sestry Philimon nečekaly, že dostanou i novou matraci, oči se jim rozzářily. Alespoň na chvíli to zmírnilo jejich stesk po babičce, která téhož dne umřela.

O sirotkovi - 2018/2019
Faines přijela za námi do Centra se svou maminkou a dalšími sourozenci -sestrami. Bydlí v  městečku Mswiswi, 7 km od našeho Centra. Holky to jsou skromné, říkaly, že mají starou uniformu ještě v  pořádku, že novou nepotřebují. Proto jsme nákup uniformy odložili až na červenec.  
Faines letos nastoupila do 3. třídy. Co se týče prospěchu, je velmi šikovná (stejně tak i její sestry). Byla 13. z neuvěřitelných 135 žáků ve třídě. Ve škole má oblíbený předmět matematiku a chtěla by se stát v  budoucnu zdravotní sestrou. 
Sranda byla, když jsme dali holkám pastelky, aby nakreslily obrázek svým adoptivním rodičům, pořád chtěly kreslit jen tužkou, k  barvám jsme je museli opravdu přemlouvat. No, jo, zvyk je zvyk ?. 

O sirotkovi - 2017/2018
Fainess má 11 let a chodí se svou sestrou Eneou (9 let) do 2. třídy. Její prospěch je velmi dobrý, je 19. ze 145 žáků ve třídě. Baví ji matematika a přála by si být zdravotní sestřičkou. Doma ráda uklízí. Když si může vybrat, kterou sodovku dostane, chce vždycky Mirindu Nyeusi (černou), tu nejsladší!

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Zuzaně z Černošic

Variabilní symbol: 2299