Zena Sufiani

Zena bydlí v Kajunjumele s matkou a dědečkem. Je muslimka, jako většina komunity ve vesnici. Otec zemřel při autonehodě, když byla malá. Má další dva sourozence, sestru a bratra. Bratr Bashiru je také v našem adoptivním programu, chceme podpořit jeho studium laboratorního technika. Zena se narodila v roce 2007. Je to pracovité děvče, nápomocné svojí mamince, která je sice ještě mladá a krásná, ale pravděpodobně se již neprovdá, protože by svazkem trpěly její děti. Domek je velmi prostý, malá hliněná chýše. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Zena letos nastoupila do 7. třídy – posledního ročníku základní školy. V loňském roce byla z hlediska prospěchu 10. z 60 žáků ve třídě. Dokonce si ještě polepšila oproti roku předchozímu! Její přání stát se zdravotní sestrou trvá. Její nevlastní bratr dokončil loni univerzitní obor zdravotního laboranta a čeká na přidělení pracovního místa státem. Co se týká psaní dopisů, není Zena nejkreativnější, ale toto je u afrických dětí běžné – nikdo je nenaučil napsat slohový útvar dopis?.
Kromě pravidelné pomoci jsme pořídili letos Zeně nový školní batoh, byla šťastná. Ale když ještě dostala i zbrusu novou kvalitní matraci, tak už měla pusu od ucha k uchu. Jak pyšně si s ní vykračovala domů! Nebydlí daleko od Centra, takže to ani nebyla pro ni taková námaha. Odpoledne nám její maminka donesla jako poděkování pytlík rýže. Lidé jsou tu chudí, ale dokáží ukázat svou vděčnost.

O sirotkovi - 2018/2019
Zena má 12 let a letos nastoupila do 6 třídy. V loňském roce byla z hlediska prospěchu 15. z 61 žáků ve třídě. To není špatný výsledek. Její nevlastní bratr, který je také v našem programu, studuje univerzitu. Pokud zdědila stejné vlohy, mohl by se splnit její sen, stát se zdravotní sestrou. Ve škole ji baví předmět vědy, doma si zase ráda hraje netball s kamarádkami na provizorním hřišti vedle domu. Když přišly do Centra se svou maminkou na návštěvu, donesly nám rýži a 2 vajíčka, alespoň něco málo z toho, co mohou nabídnout jako poděkování. 

O sirotkovi - 2017/2018
Zena má 11 let a nastoupila do 5. třídy. Je dobrá ve studiu. Loni byla v prospěchu 7. z 64 žáků ve třídě. Ve škole ji baví matematika, doma ráda farmaří. Přála by si být učitelkou, tak snad jí píle vydrží i na střední školu. Mohla by, protože její bratr Bashiru je poměrně chytrý kluk, aktuálně na škole pro laboratorní techniky. Milým překvapením bylo, že jsme letos od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám. 

Děkujeme adoptivnímu rodiči
panu Davidovi z Vyšních Lhot

Variabilní symbol: 2293