Debora Mkatina

Po smrti matky žila Debora s otcem, proč matka zemřela není známo. Debora má staršího bratra Japetha a mladší sestru Victorii. Rodina ale nežije společně. Deboru baví vaření a je veselá, ráda si tropí žerty, ve škole ji baví angličtina. Chtěla by se stát dobrou učitelkou.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020?
Debora stále bydlí v Mahangu se svou starší sestrou a otcem. Letos nastoupila do posledního ročníků střední školy v Utengule. Do školy dochází denně min. 4 km tam a 4 zpět, takže je to celkem náročné. Naštěstí nechodí sama, ale svou kamarádkou Swaumou, která je také v našem programu podpory. Je krásné, že jsou kamarádky, přesto, že Debora je křesťanka (Lutheranská církev) a Swauma muslimka. Pořád se spolu něčemu chichotají. K práci se umějí postavit jako dospělé ženy, za to angličtina jim celkem dělá potíže. Swauma je, ale ta odvážnější, byť je mladší, takže se osmělila před dobrovolníky vypustit pár vět ?. 

O sirotkovi  - 2018/2019
Debora stále bydlí v  Mahangu se svou starší sestrou a otcem. Letos nastoupila do posledního ročníků střední školy v  Utengule. Do školy dochází denně min. 4 km tam a 4 zpět, takže je to celkem náročné. Naštěstí nechodí sama, ale se svou kamarádkou Swaumou, která je také v  našem programu podpory. Je krásné, že jsou kamarádky, přesto, že Debora je křesťanka (Lutheranská církev) a Swauma muslimka. Pořád se spolu něčemu chichotají. K  práci se umějí postavit jako dospělé ženy, za to angličtina jim celkem dělá potíže.  Držte, prosím, Deboře palce, poslední ročník školy rozhodne o další její budoucnosti. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Debora žije stále se svým otcem a starší sestrou v Mahangu. Je jí 17 let. Na základní školu chodila s našimi sirotky Abu a Ayubu, ale pak se jejich cesty rozešly, protože Mahango je spádová oblast pro střední školu v Utengule (kluci z centra dostali výjimku na SŠ Jakaya, která je blíže k sirotčinci). Nyní už je na střední škole 3. rokem, který nastoupila díky naší pomoci v lednu. SŠ Utengule letos změnila střih a barvy uniforem, proto Debora byla doslova nadšena z naší pomoci. Nevěděla, jak jinak by uniformu pořídila. 

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Zuzaně z Černošic

Variabilní symbol: 2285