Abu Yuda

Abu přišel do sirotčince v Mahangu se svým dvojčetem Ayubu v roce 2010, ještě před tím než stálo Centrum pro sirotky. Ubytování jim poskytly řeholní sestry z misijní stanice. Jejich matka zemřela v roce 2007, když bylo dětem 6 let. Otec nebyl znám. Jejich prarodiče se nedokázali o všechny děti sami postarat, Ayubu a Abu mají další 3 sourozence. Nicméně prarodiče bydlí poblíž a tak se občas mohou s kluky navštěvovat. 

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020                                                                                        
Abu letos dokončil střední školu Jakaya, ale bohužel neúspěšně. Uniklo mu to o jeden bod, což je opravdu smůla, ale podobný osud potkal většinu dětí z ročníku. Abu stále patří mezi nejšikovnější chlapce v Centru pro sirotky Mahango. Jeho přání být učitelem stále trvá. Díky dobrovolnici Karolíně založil Abu malý obchůdek u sirotčince, kde prokázal kompetentnost a pod vedením Karolíny (absolventky VŠE) se naučil základy správného podnikání. Každopádně Abu půjde brzy do školy, takže se obchůdku bude muset chopit nějaký jeho následovník.

O sirotkovi - 2018/2019
Abu je právě se svým bratrem Ayubu v  posledním ročníku SŠ, závěrečné zkoušky budou na podzim a výsledky v únoru příštího roku. Pokud se jim nepodaří ukončit školu úspěšně, nebudou žádnou výjimkou, protože opravdu jen nízké procento studentů venkovských škol střední školu zvládne. Co bude dál nebudeme prozatím předbíhat, ale pokud nebude pokračovat na high school, existují další možnosti jako je např. výuka řemesla. 

O sirotkovi - 2017/2018
Abu je skvělý kluk, jeden z nejsilnějších v sirotčinci. Nastoupil do třeťáku na SŠ a skvěle prosperuje v angličtině, což se odrazilo na jeho výsledcích v národnostním srovnávacím testu, kde byl 180. z několika tisíců žáků. Když jsme na misi, pomáhá nám s překlady (obrázek), ale zapojí se i do ostatních úkolů - třeba se letos naučil dělat s vrtačkou. Jako jediný ze starších dětí nemá ještě mladšího bráchu (jedno z dětí na starost), ale třeba už vyzrál a věděl by, jak se o něj postarat, a tak snad dostane v nejbližší době šanci (viz obr., kde se střídá s Bedonem v práci na zahradě).

Abu, který se oficiálně jmenuje Ibrahim, a jeho bratr dvojče Ajubu chodí do druháku na střední.  Abu se se mnou baví anglicky asi vůbec nejvíc ze všech, chtěl by být překladatelem.  Mají ještě dalšího bráchu, staršího. Ten v sirotčinci býval také, než dospěl. Míval také dvojče, holku. Míval. Začíná mi připadat, že ten minulý čas není v Tanzánii nijak neobvyklý. Jejich máma zemřela na malárii a babička nezvládala péči o ně, a tak byly děti vůbec jedny z prvních, které se dostaly do opatrování k řádovým sestrám a znají se s Bez mámy nejdéle. ... z blogu naší dobrovolnice Marie

 

Děkujeme adoptivním rodičům
manželům Albrechtovým

Variabilní symbol: 2221