MŠ Mahango

MŠ Mahango je součástí ZŠ Mahango. Každá státem uznaná vesnice musí mít povinně obě tato zařízení. Školka začala vznikat poměrně nedávno, protože do té doby byla využívaná školka v Kajunjumele, které je v současnosti už jinou vesnicí. Dříve byla MŠ Sluníčkem podporována právě školka v Kajunjumele, ale bohužel tato instituce občas funguje, občas nefunguje, nebyla zde snadná domluva z hlediska podporování.

V Mahangu je výborné vedení a školka i škola rok od roku vzkvétají. Dochází sem také sirotci z našeho sirotčince a učí zde sestra Epifanie (mam z Centra). Cestu naše děti absolvují denně pěšky za každého počasí, je to 2 km tam, 2 km zpět. Dokud se ve škole nevařilo (začalo se v roce 2017), tak cestu do školy a ze školy absolvovali dvakrát.

Co už se podařilo udělat

2019/2020

Darovaná částka: 10 273 kč

Darovaná částka 10 273 Kč (MŠ Sluníčko z Ratíškovic a drobní dárci). Tento rok byl pro místní obyvatele Mahangu velmi těžký. V důsledku špatného počasí v minulém roce, měli vesničané velmi špatnou úrodu a řada lidí trpí velkým nedostatkem, i hladem. Přitom musí tvrdě pracovat na poli, aby ten příští rok byl lepší. Ani…

2016/2017

Darovaná částka: 5300 Kč

Výborná spolupráce s naší "domovskou" školou, kam dochází děti z našeho sirotčince, trvá. Postupně se snaží dokončit budovu mateřské školy. V letošním roce darované peníze použijí na výrobu oken (rámů a mříží) a dveří a jejich zapravení do jedné z učeben. 

2017/2018

V Mahangu se již několik let podílíme na stavbě a zprovoznění nové budovy školy, kde jsou dvě třídy MŠ a místnost pro učitele. Už nás očekávali s rozpočtem na materiál, aby mohli zprovoznit i druhou třídu. Díky spojení pomoci tří škol (MŠ Ratíškovice, ZŠ Újezdec, + pro letošní rok Gymnázium PORG), se podařilo dodělat…