Imanuel (Siyawezi) Fred

01.01.2003

V páté třídě je Imanuel. Mívá trochu posmutnělé oči a dlouho jsem si neuvědomovala, že je ještě tak malý. Je to prostě kluk, co v sobotu ráno popadne hrnec a vaří kukuřičnou kaši pro všechny. Teď má teda trochu pauzu, protože schrastil ze stromu dolů a dost si užil se svojí skoro zlomenou rukou. Ale také má, na rozdíl od většiny ostatních, opravdu úhledný styl písma. Rád nosí dlouhou vyšisovanou fialovou košili-pláštík, asociuje mi chemikáře. Koneckonců, kdo ví, co za chemické pochody provází příprava afrického poridge? ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Po smrti svých rodičů v roce 2004 o Siyaweziho pečovala jeho teta, bydleli ve vesnici Simike (70 km daleko od místa, kde se chlapec narodil). Když teta v roce 2011 zemřela, stěhoval se Siyawezi k dědečkovi. Jenže dědeček je velmi starý a pečuje navíc o postiženého chlapce Vasca. Byli velmi chudí a dědeček se nemohl pořádně o Siyaweziho postarat, také ho nemohl posílat do školy.

Nyní bydlí Siywezi v sirotčinci, kde dostal jméno Imanuel. Chodí do školy, je velmi pracovitý, pilný a učenlivý. Chtěl by stát učitelem.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Imanuel je klidný nenápadný kluk, který zakusil v dětství mnoho příkoří. Letos vyplavala na povrch smutná skutečnost o jeho sexuálním zneužívání v době, kdy ještě nebyl v sirotčinci. Nyní když o tom ví vychovatelé a sirotčincová máma Epifanie, společně pomáhají všem zneužívaným dětem toto překonat. Imanuel se spolu s Inocentem po celý loňský rok staral o stůl pro dospělé, pomáhal servírovat jídlo a když bylo potřeba i pomýt nádobí. Umí vařit. Nejlépe z celého sirotčince připravuje Mlendu, což je jídlo podobné špenátu, ale s typickou slizovitou konzistencí. Dobrovolníci jej odmítají jíst, ale místní jsou na něj zvyklí. Nejí se všude v Africe, ale zejména v Usangu, kde leží i Mahango. Ima vypěstoval tři krásná Manga, sám s vlastní iniciativou a rovnou ze semínka, ne z koupené sazenice. Držíme mu palce, ať dál skvěle rostou!


Děkujeme adoptivním rodičům

panu Pavlu z Ostravy

Variabilní symbol: 2263