Simon Mwangoka

30.03.2013

Vůbec nejmladší je Simon, kterého to v noci taky někdy dostihne. Možná mu ještě nejsou čtyři, nejčastěji pláče a nejčastěji neposlouchá. Ale když neposlouchá, tak se u toho neodolatelně směje, takže máte co dělat, abyste na svém pokynu trvali natvrdo. Když jsem přijela, říkali mi, že nemluví. Což není pravda! Rozhodně je dost slyšet. A on a já jsme v opakování slyšeného podobně úspěšní. On to má ale daleko víc na háku! ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Dítě bylo téměř od narození v kojeneckém ústavu v Igogwe, 100 km od základny našich projektů v Mahangu. Zjišťování jeho původu a okolností ztráty rodičů je téměř nemožné.  Dnes je v centru pro sirotky v Mahangu v péči matrony, do školky ještě nechodí. 

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Simon je nejroztomilejší děťátko v sirotčinci, jehož oči si vysloužily zacházení benjamínka, přestože ve skutečnosti nejmladší není. Potřebuje větší péči, protože je svérázný a v něčem trochu pomalejší. Rád hraje na buben a tancuje a je šílený, když slyší hučet motor. Autíčko, které dostali všichni malí kluci k Vánocům opěvoval nejméně týden. Rád se tulí a mazlí. Dříve se nerad o cokoliv dělil, což ho postupně v Centru naučili příkladem jiných dětí a opakovanými cvičeními. Teď už mu to jde a ví jak na to. Dostal krásný baťůžek k Vánocům, ale má jej schovaný do dalšího roku, protože ještě nebyl shledán úplně schopným návštěvy vzdálené školky. Spolu s Annou a Francisem se učí s vychovatelkou doma a na divoko dovádějí kolem domu.


Děkujeme adoptivním rodičům

Koloničným z Dolních Domaslavic

 Variabilní symbol: 222112