Scolastica Yuda Tadei

01.01.2005

Scholastika je tu nejkratší dobu. Na tváři má jizvu, o které se člověk může jen dohadovat, za sebou nepěknou historii s masajským otcem, ale také chuť pořádně puberťácky prudit, takže si pro některé slzy bohužel vlastně přijde. Je jí dvanáct. Dává si hodně záležet na tom, aby se pořádně nedbale a klukovsky ploužila kolem domova, ale já ji dobře viděla tančit na svatební veselici přes cestu odsud! A na fotky se staví jako profík, poloprofil sem, poloprofil tam. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Scolastica má dva mladší bratry Eliaha a Petera a rodiče je opustili.  Všichni tři jsou tedy v centru pro sirotky. Scolastica chodí na základku v Mahangu, je klidná, tichá a má ráda zelenou barvu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Scolastika je holka, ve které je ukryto alespoň 10 kluků. Je to vrcholná provokatérka a troufne si provokovat k bitce i nejsilnějšího kluka z centra Ajuba. Však to pak končí celé slzami. Je dost od rány, ale to může být dáno i geny. Všeobecně se předpokládá, že je Masajka, a ty se nemůžou zaleknout nějakého lva. Nechala se vyfotit u stromu, o který se však pořádně nestará. Určitě by dostal na frak, kdyby na jeho zalévání neustále někdo neupozorňoval. Do příštího roku to ale může Scola napravit a dostat tak celou odměnu, za strom při životě, ona sama.


Děkujeme adoptivnímu rodiči

paní Veronice z Českých Budějovic

Variabilní symbol: 2295