Samson Raphael

08.12.2005

Samson, říká se mu Sam. Vypadá menší než na svou 6. třídu, ale v obličeji mu září oči trochu udivené, a přitom úžasně bystré. Ještě jsem nezažila, že by něco do školy neuměl. Svou inteligenci ale nikomu necpe. Je tu taky přes králíky a jejich žvanec. Ve městě má mladší sestru Ednu, která se mu neoddiskutovatelně podobá. Babička je oba nedokáže uživit, nemít však doma alespoň jednoho by ji připravilo o smysl života. Sam svou sestru tedy vlastně nevídá... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Samsonova maminka zemřela, otec zmizel, a tak žil Samson i se svou mladší sestrou Ednou u babičky. Ta je však stará a nemocná a o oba se nedokáže postarat. Samson chodí do školy, je chytrý, pilný a zručný - vyrábí hračky z plechu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Samsona by od pohledu nikdo neodhadl, že letos končí základní školu, protože je ve skutečnosti opravdu mladší než jeho spolužáci. Učí se dobře a baví ho elektřina a takové technické věci. Stejně jako Jordan i spousta jiných dětí z Centra si občas uloví ptáčka jako večerní jednohubku. Avšak tohoto krásného afrického ledňáčka jsme zachránili, když jsme slíbili dětem na štědrovečerní večeři koupit kozu. Samsonova babička žije v Mbeya a občas mu pošle nějaké nové oblečení. Myslí na něj.


Děkujeme adoptivním rodičům

manželům Dudovým z Ostravy

Variabilní symbol: 2280