Prosper Elidhebiusi Yonga

09.10.2001

Prosperovi rodiče se rozvedli, když mu byly 4 roky. O syna se staral otec, což je v africké kultuře naprosto neobvyklé. Protože pracoval pro velkou firmu, která sídlila daleko od původního domova, vzal syna s sebou. Staral se o něj dobře a platil mu soukromé školy. 

Prosper má skvělé předpoklady pro úspěšné studium. Umí skvěle anglicky a nebojí se prezentovat své názory.

Jenže jeho otec zemřel udušením a Prosper zůstal sám. Snažil se vyhledat svou matku, ale její nová rodina ho nepřijala. Prosper skončil na ulici a i když ho sociální pracovníci umístili do náhradní rodiny, tak nedostává vše, co k zdravému vývoji potřebuje.

Vyrůstá jako jedno ze 6 dětí dobrovolné pěstounky v důchodovém věku. Mezi dětmi jsou mentálně zaostalé dívky a děti předškolního věku. Materiální prostředí je sice na dobré úrovni, ale pěstouni v Africe nedostávají žádné příspěvky od státu ani dalších institucí, takže na jeho vzdělání se nedostává. Do školy nemůže chodit, protože nemají peníze na uniformu, sešity, pomůcky a na jídlo, které je povinné zaplatit.

Byla by velká škoda, kdyby tak chytrý chlapec, nemohl ve svém studiu pokračovat. Aby mohl v lednu do školy nastoupit, zaplatili jsme mu prvních pár měsíců, ale dále je jeho osud nejistý.

Bydliště: v Mbujuni u pěstounky 

Škola: Střední škola 2.ročník

Oblíbené předměty: angličtina, geografie

Přání budoucího povolání: doktor nebo elektrikář

Co ho baví: fotbal a věci kolem elektřiny

ADOPCE

Potřebná částka na rok 8000 Kč pokryje celoroční stravování ve škole, uniformu a boty (1x ročně), školní pomůcky a sešity (2x ročně), další specifické věci pro studium, hygienický balíček (2x ročně), přilepšení k Vánocům.

Způsob a výše platby

Potřebná částka na rok (plná podpora): 8 000 Kč

Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK)

Variabilní symbol: 222117

Peníze můžete poslat najednou nebo po částech (např. v měsíčním intervalu). Minimálně polovinu částky potřebujeme mít k dispozici do konce 7. měsíce a druhou polovinu částky pak do konce 12. měsíce daného roku.


Děkujeme adoptivním rodičům

rodina Novákova z Dobré

Variabilní symbol: 222117