Loveness Victory

01.01.2002

Když byla Loveness malá holčička, zanechala ji matka v Dar es Salaamu v kostele řeholní sestře se slovy, že si odskočí nakoupit na trh a pak se pro ní vrátí. Už se však nikdy nevrátila. Malé Loveness řekla, aby sestru následovala kamkoliv se pohne. A tak Lovness strávila celé své dětství u řeholních sester. Nejprve v Igogwe, nyní v Rujewa. Otec Victory zemřel. Matka se pohřešuje.

Loveness podporujeme od roku 2010. Díky ochotným a trpělivým adoptivním rodičům z Česka se jí podařilo dokončit základní školu. Neučí se dobře a proto musela poslední ročník znova opakovat. V Tanzánii se to legálně nedá, proto to všichni studenti obcházejí změnou jména a školy. Lovness nyní existuje pro úřady pod jménem Joyce.

Škola název: Rujewa (SŠ)
Bydliště: u sester v Rujewa, prázdniny u sester v Igogwe, kde strávila celé dětství

Vlastnosti: Loveness je velmi plaché děvče, ale pouze při prvním kontaktu. Potom se osmělí. Neučí se moc dobře, ale je velmi pracovitá. Dobrá hospodyňka

Co má ráda: žlutou barvu a banány

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Lovenes má už 17 let a vyrostla z ní krásná holka, po které pokukují kluci. Ona po nich, ale také 😊. Ve studiu není sice excelentní, ale velmi se od posledně zlepšila. Nastoupila do druháku na SŠ, loni byla v prospěchu 24. z 46 studentů ve třídě. Má ráda fyziku, chemii a biologii, chce být doktorka. Trochu ambiciózní, ale drží si směr, když byla mladší, chtěla být zdravotní sestra. Baví jí hrát netball. Milým překvapením bylo, že jsme letos dostali od všech dětí a jejich opatrovníků drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám.


Děkujeme adoptivnímu rodiči

panu Milanovi z Opavy

Variabilní symbol: 2239