Joseph Don Bosco

27.02.2011

Nejuvědoměleji se tváří Joseph, jmenovec patrona v sirotčinci. Taky je z malých dětí nejstarší. Z mytí okolo mne probíhal mokrý, ruce tam, kam patří palmový list. Ostatním bylo tohle zatím jedno. Ví něco víc. Sázím na to, že bude jednou třeba právník.... z blogu naší dobrovolnice Marie

Dítě bylo téměř od narození v kojeneckém ústavu 100 km od základny našich projektů v Mahangu. Zjišťování jeho původu a okolností ztráty rodičů je téměř nemožné. Od roku 2017 se nachází v komunitě Centra pro sirotky v Mahangu, kde je jednak se svými vrstevníky, ale kde může vstřebávat také vzor "starších sourozenců - dada a kaka", jak se v Africe blízcí lidé zcela běžně oslovují.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Joseph je jmenovec našeho vychovatele v sirotčinci, tak se to občas plete. Většinou se ale na toho malého volá svahilsky Jose (Ďosé). Trochu jiným způsobem než Ebeneza, se Jose snaží na sebe upozorňovat. Většinou tak, že něco bere mladším dětem nebo kazí nějakou hru. Musí se na něj přísným pravidlem, které nakonec je ochoten respektovat. Letos začal chodit do školy, a to rovnou do 2. třídy. Ne že by byl extra chytrý, ale první třídu odchodil už v bývalém sirotčinci a v Tanzánii opakovat třídy legálně nesmí. Jelikož po první třídě nic neuměl, umístila ho sestra Epifanie nejprve do školky, aby s nim v průběhu několika měsíců měla čas první třídu dohnat.

Děkujeme adoptivním rodičům

Heleně z Oslo

Variabilní symbol: 222107