Jordan Alphonce Mwakanyamale

01.01.2008

Jordan a Daudi jsou bráchové - dvojčata. Mají krásnou babičku Helenu, která má velmi hluboko do kapsy. Přesto jsem ji tu už jednou viděla, kterak ušetřila peníze na to, aby se na otočku za svými vnoučky vypravila. Droboučkou a v modrobílých šatech. Kluci jsou taky celkem drobní. Ze začátku mi je pomohlo od sebe rozlišit to, že si Jordan podepsal přes celé stehno své nedělní gatě. Jo, taky jsem měla podepisovací období, vzpomínám si... Ale Jordan je i jeden z těch, co se hodně starají o drůbež. ...z blogu naší dobrovolnice Marie

Jordanova matka zemřela za neznámých okolností, jeho otec zmizel. O Jordana a jeho bratra Daudiho se starala jejich babička, která je však už velmi stará a chudá a na péči o chlapce nestačila. Babička také nemluví svahilski, pouze mstním nářečím. V době, kdy žil Jordan u babičky, nechodil do školy, nezajímala ho a babička nedokázala Jordana správně motivovat. Nyní žije Jordan v centru pro sirotky v Mahangu, chodí do školy, má rád bílou barvu, je zručný a chtěl by být učitelem.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Jordanovi jsme letos přezdívali malý velký muž, protože nosil obrovské pánské triko, které mu sahalo po kolena a něm měl sako ve své chlapecké velikosti. Jordan to umí se zvířátky, tady se stará o nové kachňátko, ale na druhou stranu si občas pro zábavu a na zub uloví ptáčka. Umí to taky v kuchyni, oškube drůbež nebo usmaží koblížky stejně dobře jako jeho dvojče Daudi. Jordan je možná ještě o něco šikovnější při práci na poli. Jordanova a Daudiho babička si čas od času přivydělá peníze drobným byznysem ve městě, aby mohla přijet navštívit své vnoučky.


Děkujeme adoptivním rodičům

paní Mirce z Prahy a kolektivu

Variabilní symbol: 2277