Jamila Ipyana

01.01.1999

z blogu naší dobrovolnice Marie (2017): Stela, která se oficiálně jmenuje Jamila, a Donaldia, jsou sestry. A tyhle dvě holky by chtěl za sestry každý. Jedna z nich touží po medicíně, druhá by učila. Milují vyžehlené prádlo, což není jen tak, protože to si musíte nejdřív nažhavit uhlíky, než je nasypete dovnitř odklápěcího železa. ... Stela má v obličeji snění. A jí raději rýži než ugali.Jedna jako druhá ty holky odnesou bez mrknutí velký kýbl vody na hlavě. Já beru ten menší, desetilitrový, strašně cákám ven, stejně ho přidržuju oběma dvěma rukama a v půlce sundávám. Jsem žabař, vedou pět nula. A když perou prádlo, dokážou s ním pořádně mlátit a krásně jim to pění, zatímco já vedle tak nějak hloupě čvachtám. 

Původní jméno Jamily je Stela, to si ale musela změnit kvůli opakování zkoušky ve škole, ...tak to chodí. Od svých 4 let žila s babičkou a ani nevěděla, že má bratra (Adena) a sestru (Donaldiu). S těmi se setkala až po příchodu do centra, dnes zde žijí všichni společně.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Stela má v sirotčinci jednoznačně nejvyšší strom. Stará se o něj vzorně a pravidelně jej zalévá. Je to ale celkem plachá a stydlivá holka, která velmi respektuje svou starší sestru Donaldii. To je v africké rodině naprosto přirozené. A tak se Stela odmítla ocitnout v sirotčincové hierarchii nad svou starší sestrou a bylo jí vyhověno. Jen pro zajímavost, jejich věkový rozdíl je jeden rok. Stela letos končí střední školu a už od první chvíle, co do čtvrťáku nastoupila nemyslí na nic jiného, než jak se dobře připravit na finále. Držíme ji palce!


Děkujeme adoptivním rodičům

manželům Borovkovým

Variabilní symbol: 2281