Innocent (Magoda) Jeno

01.01.2005

Inosent chodí do páté třídy. Moc bych ho přála každému učiteli dramaťáku do skupiny. Nedávno při chystání uvítaní a poděkování jedné z řádových sester za dlouhodobou podporu fungování sirotčince vystřihl uprostřed lépe nebo hůře připravených tanců a zpěvů dokonalé číslo šamana, a to včetně kostýmu (-hadru kolem trenek), maškary (-pod popelem byl celý šedý) a humoru. Smála jsem se taky, ač nemám tušení, co vlastně říkal. Má dar. A za tuhle neuvěřitelnou improvizovanou show dostal Mirindu z nejbližšího místního kiosku. Škoda jen, že vše, co se děje v šeru nebo za tmy, musí zůstat jen v mé paměti, protože, no, jen to zkuste, fotit Afričany za šera a ve tmě! ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Innocent pochází z Utengule, jeho rodiče zemřeli na AIDS. Je najmladší ze tří bratrů, nejstarší už je dospělý a zůstal s babičkou, starší Francis odešel do sirotčince spolu s Innocentem. Bratři pravděpodobně nemají stejného otce, mají totiž rozdílná příjmení. 

Když jsme se s Magodou a Francisem setkali na naší misi, ve vesnici kde žili, bylo to téměř jako náhoda. Tento rodinný případ zapoměli úřednici zahrnout do svých seznamů. Kluci u prvního setkání byli naprosto nesmělí. Ne, nesmělí není to pravé slovo, byli doslova zasekaní. Téměř nekomunikovali. Jejich stará babička si s nimi nevěděla rady, jednak je bylo těžké živit, jednak odmítali chodit do školy. Působili zanedbaně, ani ne co do vzhledové stránky, ale spíš duševní. 

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Inosent si stále přeje být biskupem a tak v kostele dělá ministranta. Všichni ale tušíme, že to nebude jeho cesta. Je rošťák a občas má chuť někde něco ukrást, ale vždycky to vrátí. Všechny v sirotčinci umí zaručeně rozesmát, protože je to rozený komediant. Spolu s Imanuelem se po celý loňský rok staral o stůl pro dospělé, pomáhal servírovat jídlo a když bylo potřeba i pomýt nádobí. Šlo jim to skvěle. Před pár měsíci zasadil strom ze semínka, ale uvidíme, jestli u péče o něj vydrží - trochu se mu začíná ztrácet v plevelu.


Děkujeme adoptivním rodičům

paní Petře z Českých Budějovic

Variabilní symbol: 2272