Innocent (Magoda) Jeno

01.01.2005

Inosent chodí do páté třídy. Moc bych ho přála každému učiteli dramaťáku do skupiny. Nedávno při chystání uvítaní a poděkování jedné z řádových sester za dlouhodobou podporu fungování sirotčince vystřihl uprostřed lépe nebo hůře připravených tanců a zpěvů dokonalé číslo šamana, a to včetně kostýmu (-hadru kolem trenek), maškary (-pod popelem byl celý šedý) a humoru. Smála jsem se taky, ač nemám tušení, co vlastně říkal. Má dar. A za tuhle neuvěřitelnou improvizovanou show dostal Mirindu z nejbližšího místního kiosku. Škoda jen, že vše, co se děje v šeru nebo za tmy, musí zůstat jen v mé paměti, protože, no, jen to zkuste, fotit Afričany za šera a ve tmě! ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Innocent pochází z Utengule, jeho rodiče zemřeli na AIDS. Je najmladší ze tří bratrů, nejstarší už je dospělý a zůstal s babičkou, starší Francis odešel do sirotčince spolu s Innocentem. Bratři pravděpodobně nemají stejného otce, mají totiž rozdílná příjmení. 

Když jsme se s Magodou a Francisem setkali na naší misi, ve vesnici kde žili, bylo to téměř jako náhoda. Tento rodinný případ zapoměli úřednici zahrnout do svých seznamů. Kluci u prvního setkání byli naprosto nesmělí. Ne, nesmělí není to pravé slovo, byli doslova zasekaní. Téměř nekomunikovali. Jejich stará babička si s nimi nevěděla rady, jednak je bylo těžké živit, jednak odmítali chodit do školy. Působili zanedbaně, ani ne co do vzhledové stránky, ale spíš duševní. 


Děkujeme adoptivním rodičům

paní Petře z Českých Budějovic

Variabilní symbol: 2272