Halima Philimon

01.01.2006

Dříve:

Otec Halimy zemřel, matka žije, ale je trochu jednodušší. Halima, spolu s dvěma mladšími sestrami Eneou a Fainess, žije s matkou v Mswiswi, nedaleko Centra pro sirotky Mahango.

Matka Halimy neví rok narození ani u jednoho ze svých dětí. Do školy posílá jen nejstarší dceru, ale velmi sporadicky. Když je možnost, aby asi 12letá Halima vydělala nějaké peníze, příležitostnou prací, zameškává školu. Fainess i Enea jsou ve školním věku, ale nenastoupily ani do školky. Matka je jednak trochu nezodpovědná, jednak velmi chudá. Veškeré finanční prostředky "spolkne" nájem a strava.

Halima je pracovitá, pomáhá v domácnosti. Jednoho dne by chtěla být učitelkou. Ráda skáče přes švihaldo, stejně jako její sestry a má ráda červenou barvu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Halima má 12 let a chodí do 5. třídy. Na to, že ještě před časem školu zanedbávala, protože si nemohla dovolit uniformu, tak je v prospěchu absolutní jednička ve třídě. Baví ji matematika a doma ráda vaří nebo farmaří. Chtěla by být učitelkou. Aktuálně s maminkou a dalšími sourozenci bydlí ve vlastním  malém domečku, který si postavili svépomocí.


Děkujeme adoptivním rodičům

manželům Dvořákovým

Variabilní symbol: 2298