Francis Peter

01.01.2001

Francis si dává hodně záležet, aby se důstojně ploužil a vypadal nezaujatě, protože je prostě v ryzí pubertě. Ale když na to přijde, tak krumpáč drží v ruce taky zasvěceně. Ať dělám, co dělám, zatím toho o něm moc nevím. Promiňte. ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Francis pochází z Utengule, oba jeho rodiče zemřeli v roce 2008. Má další dva, pravděpodobně nevlastní, bratry, kluci mají totiž rozdílná příjmení. Starší už je dospělý, ten zůstal s babičkou. Mladší Magoda (Innocent) Jeno odešel do sirotčince spolu s Francisem. Francis má také sestru, která se jmenuje Fatma. Je vdaná, ale nikdo neví, kde žije.

Když jsme se s Magodou a Francisem setkali na naší misi, ve vesnici kde žili, bylo to téměř jako náhoda. Tento rodinný případ zapoměli úřednici zahrnout do svých seznamů. Kluci u prvního setkání byli naprosto nesmělí. Ne, nesmělí není to pravé slovo, byli doslova zasekaní. Téměř nekomunikovali. Jejich stará babička si s nimi nevěděla rady, jednak je bylo těžké živit, jednak odmítali chodit do školy. Působili zanedbaně, ani ne co do vzhledové stránky, ale spíš duševní. 

Dnes už je Francis v centru jak se patří zabydlený a chodí do prváku na střední školu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Francis nastoupil letos už do druháku na SŠ. V angličtině dělá pokroky, ale jeho nápis na obalu školního sešitu "Eduaction is better than money?" v nás vyvolalo rozporuplné otázky. Zejména proč je to zakončeno otazníkem 😊. Doufáme, že to byl jen malý gramatický omyl. Jeho největší kamarád v sirotčinci je Damian. Francis je dost plachý a udělat s ním pořádnou fotku je náročný úkol.


Děkujeme adoptivním rodičům

panu Markovi z Prahy

Variabilní symbol: 2273