Francis Joseph

03.05.2013

Ze začátku nejméně důvěřivý, trochu jako kočka, přišel se o mne otřít, ale před aktivním dotekem utekl. Dnes si do mne suverénně chodí utírat nudli, připlíží se, pak dělá, že se tulí, sáhne po šátku zavázaném kolem pasu nebo cípu sukně... Má skoro nejchlapáčtější smích v celém sirotčinci, takový dřevorubecký. Docela solidní rytmus na víko od velké plechovky. A v puse, na rozdíl od Anny, prostředníček a prsteníček, boty obě pravé. ...z blogu naší dobrovolnice Marie

Dítě bylo téměř od narození v kojeneckém ústavu 100 km od základny našich projektů v Mahangu. Zjišťování jeho původu a okolností ztráty rodičů je téměř nemožné. Nyní se nachází v komunitě Centra pro sirotky v Mahangu, kde je jednak se svými vrstevníky, ale kde může vstřebávat vzor "starších sourozenců - dada a kaka", jak se v Africe blízcí lidé zcela běžně oslovují.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Malý Francis je přeborník ve hře na buben, má smysl pro rytmus a rád tříská do všeho, co vydává nějaký zvuk. Třeba nožem o okenní tabulku. To mu brzy dobrovolníci zatrhli, a tak při bubnování se občas pleskne, pro zpestření rytmu, i po hlavě. Jeho velká kámoška v sirotčinci je malá Anna. Neustále se dobírají, škádlí, hrají spolu na buben nebo jej Anna nosí učit děti na zádech nevěda, že tohle chlapi v Africe rozhodně nedělají. Francis dostal krásný baťůžek k Vánocům, ale má jej schovaný do dalšího roku, protože ještě nebyl shledán úplně schopným návštěvy vzdálené školky. Spolu s Annou a Simonem se učí s vychovatelkou doma a na divoko dovádějí kolem domu. Francisův sirotčincový brácha je Damian, jsou hezká dvojka.


Děkujeme adoptivním rodičům

rodině Priknerových

Variabilní symbol: 222110