Fadhil Paul

01.01.2003

Fadhil znamená v překladu dobrodinec, dárce.  Oba jeho rodiče umřeli. A on žil se svými sourozenci (Antali, Festo, Jesca a Wiston) u prarodičů, kteří ale starost o všechny děti nezvládali. Fadhil je pracovitý kluk s velkým hudebním nadáním. Je to vtipálek a rozhodně nezkazí žádnou srandu. Až bude velký chce být pilotem. To je na africké děti velmi originální přání, ale vydrželo mu už dlouho. Pod ochranou Bez mámy je od roku 2014.

Z blogu naši dobrovolnice Marie (2017): Fadhil má teď volno od školy. Absolvoval v září sedmou třídu, čímž docházka na základní školu končí, na střední se startuje až v lednu. Takže si ho občas chytám s angličtinou a nutím ho číst, nakonec většinou vypadá, že je rád. Ale když se k němu blížím s otázkou nebo knížkou, v očích má hrůzu. Fakt mi vůbec nerozumí. Přitom se zcela jistě stavěl do pozoru s uvítáním učitele anglicky, stejně jako ostatní děti ve třídách. Nebyl poslední nevyfocený, ale rozhodně až tak moc nechtěl.


O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Fadhili nastoupil letos na střední školu Jakaya, kde chodí i ostatní naši sirotci, takže už má trochu prošlapanou cestičku. Nastoupil trochu se zpožděním, protože jsme čekali než krejčí došije uniformu. Každá střední škola ji má jinou, proto nejde koupit. Pořád platí, že Fadhili chce být pilot, ale jde mu to i s motorkama, je technický typ. Nezalekne se hada, kterého přiběhl na ochranu děvčat zabít sekerou. Se sekerou se umí také ohánět např. když je potřeba naporcovat maso. Nejsou mu cizí ani jiné práce, takže pomáhá i se zedničinou, kterou si oblíbil také sirotek James.

Děkujeme adoptivním rodičům

Petrovi a Mileně Stejskalovým z Hradce Králové

Variabilní symbol: 2279