Enea Philimon

01.01.2009

Dříve:

Otec Eney zemřel, matka žije, ale je trochu jednodušší. Enea, spolu s dvěma staršími sestrami Halimou a Faines, žije s matkou v Mswiswi, nedaleko Centra pro sirotky Mahango.

Matka Eney neví rok narození ani u jednoho ze svých dětí. Do školy posílá jen starší dceru, ale velmi sporadicky. Když je možnost, aby asi 12letá Halima vydělala nějaké peníze, příležitostnou prací, zameškává školu. Faines i Enea jsou ve školním věku, ale nenastoupily ani do školky. Matka je jednak trochu nezodpovědná, jednak velmi chudá. Veškeré finanční prostředky "spolkne" nájem a strava.  

Enea je velmi plachá, ale usměvavá a hravá. Nechodí do školy, ale baví jí umývat nádobí a skákat přes švihadlo. Její oblíbené jídlo je ugali a oblíbená barva červená, protože fandí červenému fotbalovému týmu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Enea má devět let a chodí do 2. třídy spolu se starší sestrou Fainess, které je už 11. Enea má trošku horší prospěch než její sestřička, ale pořád velmi dobrý na třídní průměr. Je 24. ze 145 žáků ve třídě. Baví ji svahilština a chtěla by být učitelkou jako její nejstarší sestra. Všechny holky Philmonky jsou pracovité a to platí i pro Eneu. Když si může vybrat, kterou sodovku dostane, chce vždycky Mirindu Nyeusi (černou), tu nejsladší (viz obrázek)!


Děkujeme adoptivním rodičům

maželům Dvořákovým

Variabilní symbol: 222100