Elisha Efraim Benela

20.12.2009

Oba jeho rodiče zemřeli na HIV. Chlapce vychovávala babička (matka otce). Všechny její děti zemřely a u ní se projevila nemoc - šílenství. Nikdo neví, co jí je, ale chová se nevyzpytatelně. Laicky by se dalo usuzovat na schizofrenii. Střídají se u ní stavy klidu a vyrovnanosti a šílenství, kdy malého Elishu zamykala doma, nepouštěla do školy, vyhazovala jeho věci do řeky. Když si jej vzala druhá babička (matka matky) k sobě, tak začaly ještě větší boje. Místní úřady spolu s matkou matky se obrátily na nás s prosbou o pomoc. Více o dni, kdy jsme Elishu přijali.

Elisha má 8 let. Doposud moc ještě do školy nechodil, a když chodil, tak ze školy utíkal. Přeje si studovat, ale prostředí kde žil jej nemotivovalo. Baví ho fotbal, ale umí si hrát i sám - asi byl na to zvyklý. 

Bydliště: Dříve v Ikuti (Mbeya-Mbalizi), nyní v sirotčinci v Mahangu

Škola:  Mahango, 1. třída

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Mezi děti v sirotčinci zapadl dobře a dostal za bráchu Jamese, který ho učí řádu v sirotčinci i novým věcem. Začal chodit do 1. třídy, ale zřejmě nějaké základy v sobě má, protože umí obstojně psát písmenka na rozdíl od naších dalších prvňáčků Marie a Amose. Elisha se přijde rád přitulit, je to mazlík. Ne úplně je zvyklý dělat kolektivní práci, nebyl k tomu vedený, ale když ho člověk osloví s prosbou o pomoc, tak rád pomůže.

Děkujeme adoptivním rodičům

Paní Heleně z Jinočan

Variabilní symbol: 222116