Eliah Mkisi

01.01.2009

Eliah žije v Mahangu, s babičkou (56 let) a dědou (64 let). Chodí do školky v Kajunjumele. Matka zemřela nikdo neví na co, otec je neznámý. Má 2 starší sestry (jedna je dospělá a žije někde v Dar es Salaam, druhá Kristina 10 let žije s nimi, ale podle slov učitelů je "potížistka" a byla vyloučena ze školy. Pak má Eliah další 2 mladší bratry (Musa 4 roky, Ahadi 1 rok). V domácnosti žije se stejně starou neteří Priscou 5 let (je to dcera jeho dospělé sestry, která žije v Dar es Salaam a nestará se). Eliah je roztomilý hoch, kamarádí se s dětmi ze sirotčince. (2015)

Prarodiče jsou vděční za jakoukoliv pomoc, ale v žádném případě nechtějí děti poslat do sirotčince. Říkají, že to je jich život, ty děti jsou jejich štěstí. Občasně jim se stravou a s prací na poli pomáhá jejich syn. Vydělávají si také pronájmem malého domku v centru vesnice. Každým coulem šlo vidět, že děti milují a že se o ně snaží starat, jak nejlépe dovedou. Syn jim pomohl do domku nainstalovat žárovku na drobný solární pohon. Přestože děti spí na zemi, jak je to všude zvykem, mají pod sebou rohože a nad sebou vzorně zavěšenou moskytiéru.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Eliah zvaný Kimti má nyní 9 let a nastoupil do 3. třídy. Má rád vědy a metematiku. Domá rád pomáhá se zametáním, ale raději hraje fotbal. Eliahův dědeček již zemřel, teď tedy žije pouze s babičkou a sourozenci. Chtěl by být učitelem, ale to se asi ještě mnohokrát změní. Občas zavítá mezi kamarády do Centra pro sirotky, kde i dostane něco na zub. Milým překvapením bylo, že jsme letos dostali od všech dětí a jejich opatrovníků dostali drobné poděkování formou sáčku s rýží, pytlíku s kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám. 


Děkujeme adoptivnímu rodiči

paní Zuzaně z Černošic

Variabilní symbol: 2291