Eliah Yuda Tadei

01.01.2009

Eliah je Peterův parťák ve třídě i do masakrů. Kluci jsou oba od Masajů, trochu to poznáte podle protáhlého tvaru obličeje. Také mají, ještě se Scholastikou, společná další jména po tom křestním, ač nejspíš nejsou příbuzní. Farnost musela ty ztracenečky nějak zařadit. Ze začátku po mém příjezdu Eliah vypadal ohromně vážně. Trochu moc na to, jak je malý. Ale teď už to vykouklo, je pěkné číslo. Přitom to dělá chytře, málokdy si všimnete, v čem má prsty. A obvykle má na starost, aby měly kočky na talíři. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

O Eliahově minulosti se toho moc neví, ani o tom zda jsou se Scolasticou a Peterem sourozenci. Rodiče prostě zmizeli. Eliah chodí do školy v Mahangu, má rád fotbal a chtěl by být nejspíš řidičem.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Eliah je v sirotčinci šťastný. Jeho velký kámoš je Edgar. Eliahovi to nejde moc dobře ve škole, pokulhává jak ve čtení, tak v psaní. Psaní dopisu pro jeho adoptivního rodiče byl skutečný oříšek, který jemu, ale i Daudimu, pomáhala rozlousknout Stela, která se jim poctivě věnovala, aby napsali alespoň pár vět. Ne všechny děti mají svůj strom, protože jim chybí dostatek zodpovědnosti, ale Eliah mezi ně nepatří. Svůj strom má a stará se o něj.


Děkujeme adoptivnímu rodiči

panu Pavlovi z Havířova

Variabilní symbol: 2296