Edgar

01.01.2004

Edgar je třetím druhákem v centru. Je sice starší než ostatní, bude mu dvanáct, ale u strýčka, kde bydlel předtím, nebyl nějak na školní docházku prostor. Mne to tedy zmátlo. Než jsem zjistila, v jaké je třídě, moc jsem si jeho boj s písmenky neuměla vysvětlit. Inu, evropský úhel pohledu... Teď spolu zkoušíme číst anglická čísla. Fakt se snaží. A pořád se usmívá. Já si nemůžu pomoct, ale vidím v něm pokaždé usměvavého pekaře s křupavými houstičkami nebo řezníka, co pro vás s láskou schová pěknou krkovičku. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Než Edgar přišel do centra absolvoval sice 2 ročníky ve škole, ale potom 5 let jen uklízel, vařil a jinak pracoval u strýce. Takže číst a psát příliš neuměl. Teď v sirotčinci dohání, co se dá. Cítí se tu moc dobře, našel si kamarády a konečně má opět milující rodinu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Je to rok, co je u nás Edgar v Centru, ale jako by tu patřil odjakživa. Umí repovat a zpívat písničky z rádia a ostatní kluci to žerou. Za rok vypěstoval docela velký stromek a dobře se o něj stará. V listopadu si kolem něj nasadil i kukuřici, asi chtěl využít dobrou půdu. Když jsme odjížděli na konci ledna, byla už kukuřice vyšší než stromek.


Děkujeme adoptivním rodičům

manželům Hořínkovým

Variabilní symbol: 222104