Damian Mengo

01.01.2000

Nejstarší z kluků je  třeťák (na střědní) Damian. Když jsme se seznamovali, dělali kluci vtípky na to, že on je "fakt černej, nejčernější ze všech". Já na těch "padesát odstínů hnědi" zas tak vycvičený jemnocit nemám. Zato vím, že to umí s prvním dojmem. Hodně často vstupuje do místnosti s výkřikem: "Okej, okej, senkju!" Nevíte, za co děkuje, ale ten dojem zůstává... Od něj to chytil malý Francis. Čím víc to používá ten, u Damiana dochází k redukci. Není přece hloupý.  ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Damian pochází z vesnice Utengule, jeho rodiče zemřeli na nějakou nemoc. Má sestru Hanifu a 4 bratry, ti byli po smrti rodičů umístěni u příbuzných. Damian žil u poměrně starého  dědečka a do sirotčince odešel dobrovolně. Baví ho pracovat na rýžovém i kukuřičném poli a je šikovný na opravování různých elektricých zařízení. Chtěl by se stát elektrikářem.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Damian si vždycky přál být doktorem. Jenže časem se ukázalo, že nesnese pohled na krev. Jako jedno z mála dětí se neúčastní přípravy a porcování masa a úspěšně se tomu vyhýbá. Je plachý a nerad komunikuje v angličtině a nebo se jen stydí promluvit na bílé dobrovolnické holky. Jeho mladší brácha k opatrování v sirotčinci je malý Francis. Jsou parádní dvojka. A nejlepší kamarád je pro změnu velký Francis. Damián letos končí střední školu, je to chytrý kluk, tak mu přejeme aby mohl pokračovat dál na high school.


Děkujeme adoptivním rodičům

paní Michaele Součkové

Variabilní symbol: 2271