Daudi Alphonce Mwakanyamale

01.01.2008

Jordan a Daudi jsou bráchové - dvojčata. Mají krásnou babičku Helenu, která má velmi hluboko do kapsy. Přesto jsem ji tu už jednou viděla, kterak ušetřila peníze na to, aby se na otočku za svými vnoučky vypravila. Droboučkou a v modrobílých šatech. Kluci jsou taky celkem drobní. Ze začátku mi je pomohlo od sebe rozlišit to, že si Jordan podepsal přes celé stehno své nedělní gatě. Jo, taky jsem měla podepisovací období, vzpomínám si...  Daudi vypadá jako ten menší z dvojčat, o to má větší oči. ... zblogu naší dobrovolnice Marie

Daudiho maminka zemřela, důvody jsou neznámé. Otec zmizel. O oba chlapce se starala jejich babička. Ta je však velmi stará a chudá. Kluci ani nechodili do školy. Nyní žije Daudi i se svým bratrem v centru pro sirotky v Mahangu. Chodí do školy a jeho oblíbený předmět je matematika. Mimo to je zručný a pilný.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Daudi je jméno, které k Bedonovi úplně přirostlo. Málokdo jej osloví starým jménem. Daudi je šikovný ve škole, bývá mezi nejlepšími ve třídě. Jde mu to i v kuchyni, kde se spolu s bráchou nebojí zhostit jakékoliv práce: oškubat a naporcovat slepici nebo usmažit koblížky. To uměl v 10 letech jen málokdo z nás.


Děkujeme adoptivním rodičům

ZŠ a MŠ T.G.Masaryka Fulnek

Variabilní symbol: 2278