Anna Kyando

30.04.2013

Říká se jí Anna a hrdě nosí každou botu jinou, navíc skoro vždycky opačně. Je druhá nejmladší, a kdybyste váhali, poznáte ji podle palce v puse. Nemá to mezi těmi loupežníky jednoduché, proto je trochu jako chlapanda, směje se s pokrčeným nosíkem přes zuby, spíš funí jako ježek. Pro ránu nejde daleko. Když má na sobě šatičky a z něčeho radost, točí se dokola. Když opakuje samohlásky, vytrvale vyřazuje "i", není to žádná měkkota. A občas po ní po ránu perou postýlku. ... z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Dítě bylo téměř od narození v kojeneckém ústavu v Igogwe, 100 km od základny našich projektů v Mahangu. Zjišťování jeho původu a okolností ztráty rodičů je téměř nemožné. Dnes žije v centru pro sirotky v Mahangu.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Malá Anna je velká kámoška velké Anny, ale hlavně svých vrstevníků, kluků, zejména Francise. Neustále se dobírají, škádlí, hrají spolu na buben nebo jej Anna učí nosit děti na zádech nevěda, že tohle chlapi v Africe rozhodně nedělají. Anna dostala krásný baťůžek k Vánocům, ale má jej schovaný do dalšího roku, protože ještě nebyla shledána úplně schopnou návštěvy vzdálené školky. Spolu s Francisem a Simonem se učí s vychovatelkou doma a na divoko dovádějí kolem domu.


Děkujeme adoptivním rodičům

rodině Pavlíčkových z Ústí nad Labem

Variabilní symbol: 222111