Anastazia Angano

01.01.2003

Anastázii nikdo neřekne jinak než Anna, stejně jako té malé, která má už obě boty stejné, ale obráceně si je obouvá dál. A ty dvě mají k sobě nějak blízko, drží na sebe. Velká Ana je moje laň. Na první pohled rozhodně nejplašší z holek. A pak mi z ničeho nic dala citron. Školu dohání, než totiž přišla sem, pracovala s babičkou, aby přežily. Anglicky zatím neumí, tak si osvojila univerzální odpověď "ano" na cokoli. S ní si i vydobyla návštěvu v mém pokoji a všechno si musela pořádně osahat a, bez nadsázky, očichat. Je to průzkumnice. A ráda skáče gumu, pokud jako gumu připustíte do lanka svázané kousky staré moskytiéry. ...z blogu naší dobrovolnice Marie (2017)

Matka se vdávala těhotná, když její manžel zjistil, že miminko není jeho, snažil se opakovaně dítě zabít. Když byla Annastazia větší, utekla k babičce. Babička nezná rodinné podrobnosti, nevěděla, kdo je Annin otec, ani kdo je manžel její dcery. Matka za Annou nejezdila. Když Anna přišla do centra neuměla číst ani psát, přestože už jí bylo 12 let. Uměla trochu počítat, protože s babičkou vyráběly a prodávaly rohože. Teď tedy Anna ve škole dohání, co se dá.

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Velká Anna je nenápadné děvče, které to hodně dobře umí s dětmi. Dokáže si s nimi hrát, ale také je pomůže vykoupat, vyprat jim prádlo nebo nachystat jídlo. Učí je, jak se postavit k práci. Od nového roku dostala na starosti stůl dospělých, a tak se snaží, aby bylo vše v naprostém pořádku, jako když se o stůl staral Ima a Ino. Jde jí to. Ve volném čase holky i kluci skáčou gumu, ale mnohem náročnější než v Evropském levelu. Třeba s jedním i s oběma zavřenýma očima.


Děkujeme adoptivním rodičům

Ručkovým z Českého Těšína

Variabilní symbol: 2282