Abraham (Abu) Yuda

01.01.2001

Abu, který se oficiálně jmenuje Ibrahim a jeho bratr dvojče Ajubu chodí do druháku na střední.  Abu se se mnou baví anglicky asi vůbec nejvíc ze všech, chtěl by být překladatelem.  Mají ještě dalšího bráchu, staršího. Ten v sirotčinci býval také, než dospěl. Míval také dvojče, holku. Míval. Začíná mi připadat, že ten minulý čas není v Tanzánii nijak neobvyklý. Jejich máma zemřela na malárii a babička nezvládala péči o ně, a tak byly děti vůbec jedny z prvních, které se dostaly do opatrování k řádovým sestrám a znají se s Bez mámy nejdéle. ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Abu přišel do sirotčince v Mahangu se svým dvojčetem Ayubu v roce 2010, ještě před tím než stálo Centrum pro sirotky. Ubytování jim poskytly řeholní sestry z misijní stanice. Jejich matka zemřela v roce 2007, když bylo dětem 6 let. Otec nebyl znám. Jejich prarodiče se nedokázali o všechny děti sami postarat, Ayubu a Abu mají další 3 sourozence. Nicméně prarodiče bydlí poblíž a tak se občas mohou s kluky navštěvovat. 

O sirotkovi aktuálně - 2017/2018

Abu je skvělý kluk, jeden z nejsilnějších v sirotčinci. Nastoupil do třeťáku na SŠ a skvěle prosperuje v angličtině, což se odrazilo na jeho výsledcích v národnostním srovnávacím testu, kde byl 180. z několika tisíců žáků. Když jsme na misi, pomáhá nám s překlady (posl.obr), ale zapojí se i do ostatních úkolů - třeba se letos naučil dělat s vrtačkou. Jako jediný ze starších dětí nemá ještě mladšího bráchu (jedno z dětí na starost), ale třeba už vyzrál a věděl by jak se o něj postarat a tak snad dostane v nejbližší době šanci (viz obr., kde se střídá s Bedonem v práci na zahradě).


Děkujeme adoptivním rodičům

manželům Albrechtovým

Variabilní symbol: 2221