2017/2018

07.03.2018

Darovaná částka: 35 000 Kč

Cesta do Galuly již tradičně nesmí postrádat dobrodružství. Tentokrát jsme píchli kolo. A aby to nebylo jen tak, uprostřed "ničeho" jsem zjistili, že nemáme hever... Naštěstí si lidé zde navzájem pomáhají, protože sami nikdy neví, kdy budou toho druhého potřebovat. Takže se kolo nakonec podařilo vyměnit. 

Ve škole v Galule nás už ani nepřekvapí, že i tato škola má nového ředitele. Velmi nás překvapila třída, kerou jsme v minulém roce opravovali. Z místnosti, která měla díry místo oken, v podlaze jámy a otlučené zdi, se stala pěkná třída se spoustou výukových tabulí.  

třída opravená loni
třída opravená loni

Škola by potřebovala další opravy, ale nakonec jsme se domluvili na koupi vodního tanku pro uchovávání vody, o který nás žádali již dříve. Takže bylo potřeba postavit podstavec pro tank a zajistit jeho koupi, převoz a instalaci. To se dokončí až po našem odjezdu. V této škole jsme učili učitele plést náramky z gumiček, aby to následně mohli učit své žáky. Ani jsme netušili, jakou radost jim tím způsobíme :-)

podstavec pod tank
podstavec pod tank
škola v Galule
škola v Galule

Podstavec pro tank je čerstvě připravený. Realizovat dopravu obrovského tanku, musíme až z Mbeya, což je téměř 3 hodiny jízdy, po velmi špatných cestách. Až se to povede, přidáme foto.

Tank už je na svém místě !

Máme tady duben a tank už je naistalovaný. Sláva!! Voda teď bude ve škole dostupnější.