Erica K. Ngosingosi

dívka

domov: Zili house Dar es Salaam

Holčička, co asi nikdy nezjistí, kdy se narodila. Otec ji opustil hned, matka později. Těžce podvyživenou ji v ulicích Dar es Salaamu našli u její babičky, která nebyl schopná se o ni postarat.

Má ráda růžovou barvu a přítomnost lidí. Každou návštěvu ochotně objímá a zůstává v její náručí. Jde na ni vidět strach z toho, že ji zase někdo opustí.

Víc informací  z Eričiny minulosti už asi nezískáme, ale můžeme malé Erice pomoci tvořit její přítomnost a budoucnost.

Získat vše potřebné k životu ve městě Dar es Salaam je mnohem nákladnější než kdekoliv jinde v Tanzanii, ale i tam opouštějí rodiče své děti.  Zili house of life care je domov, který založil pro opuštěné děti jeden mstní altruista – Emanuel Zadoc. Chod domova podporuje ze svých prostředků a hledá podporu mezi kolegy i mezi dalšími dobrými lidmi v okolí. Spoustu věcí dokáží financovat sami, ale spoustu ne a proto se obrátili na nás s žádostí o pomoc. Většinu jídla, hygienických potřeb či školních pomůcek jim darují místní dárci, Zadoc a kolegové financují pronájem budovy a platy pečujících osob (vychovatelka, kuchařka), ale potřebovali by ještě víc. Zdravotní pojištění, náklady na elektřinu a vodu, školní uniformu, školné a jídlo ve škole.

 

Roční potřebná částka: 15 000 Kč

Variabilní symbol: 222 139

Rodič na dálku: Žaneta z Brna                 --- DĚKUJEME