Eliah Mkisi

*1. 1. 2009 | chlapec

Eliah žije v Mahangu, s babičkou (56 let) a dědou (64 let). Chodí do školky v Kajunjumele. Matka zemřela nikdo neví na co, otec je neznámý. Má 2 starší sestry, jedna je dospělá a žije někde v Dar es Salaam, druhá Kristina (10 let) žije s nimi, ale podle slov učitelů je "potížistka" a byla vyloučena ze školy. Pak má Eliah další 2 mladší bratry (Musa 4 roky, Ahadi 1 rok). V domácnosti žije ještě se stejně starou neteří Priscou 5 let (je to dcera jeho dospělé sestry, která žije v Dar es Salaam a nestará se). Eliah je roztomilý hoch, kamarádí se s dětmi ze sirotčince. (2015)

Prarodiče jsou vděční za jakoukoliv pomoc, ale v žádném případě nechtějí děti poslat do sirotčince. Říkají, že to je jejich život, děti jsou jejich štěstí. Občasně jim se stravou a s prací na poli pomáhá jejich syn. Vydělávají si také pronájmem malého domku v centru vesnice. Každým coulem jde vidět, že děti milují a že se o ně snaží starat, jak nejlépe dovedou. Syn jim nedávno pomohl do domku nainstalovat žárovku na drobný solární pohon. Přestože děti spí na zemi, jak je to všude zvykem, mají pod sebou rohože a nad sebou vzorně zavěšenou moskytiéru.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020
Eliah letos nastoupil do 5. třídy, to znamená, že loni úspěšně uzavřel přelomový
4. ročník, kdy probíhaly národní srovnávací zkoušky. Až do minulého týdne jsme čekali na jejich výsledky. Teď s úlevou víme, že Eliahovy výsledky jsou „C“ a může pokračovat dál. Jeho přání je být učitel.
U Eliaha máloco dokáže vykouzlit úsměv na tváři, ale díky vám se to povedlo. Když dostal nový školní batoh, bylo štěstí už viditelné, ale když k tomu ještě přibyla i zbrusu nová kvalitní matrace, tak už měl pusu od ucha k uchu. Jak pyšně si s ní vykračoval domů! A to bydlí 2 km daleko, matrace se mu musela pěkně pronést, přestože ji nesl po africku na hlavě.

O sirotkovi - 2018/2019
Eliah má 11 let, stále žije v  Mahangu se svou babičkou. Nastoupil letos už do třetí třídy. Loni byl, co se týče prospěchu ve třídě 16. ze 100 žáků. To vůbec není špatné! Baví ho matematika a chtěl by být učitelem. Když jsme se ptali, jaká činnost ho baví dělat ve volném čase, tak řekl, že umývání nádobí. Člověk by ho nejradši adoptoval nejen na dálku, ale i na blízko 😊. Ovšem pravdou je, že ho baví také fotbal, tanec a hra na buben. Hru na buben nám předvedl, když nás přišel navštívit do Centra. Bohužel doma žádný buben nemá, prý se naučil bubnovat v  kostele (jsou s  babičkou součástí Lutheránské církve), kde bubnuje i při obřadech. 
Podpora Eliaha znamená pro tuto rodinu hodně. Babička se stará nejen o něj, ale i o další děti. 

O sirotkovi - 2017/2018
Eliah zvaný Kimti má nyní 9 let a nastoupil do 3. třídy. Má rád vědy a metematiku. Domá rád pomáhá se zametáním, ale raději hraje fotbal. Eliahův dědeček již zemřel, teď tedy žije pouze s babičkou a sourozenci. Chtěl by být učitelem, ale to se asi ještě mnohokrát změní. Občas zavítá mezi kamarády do Centra pro sirotky, kde i dostane něco na zub. Milým překvapením bylo, že jsme letos dostali od všech dětí a jejich opatrovníků drobné poděkování formou sáčku s  rýží, pytlíku s  kasavou nebo třeba 2 banánů a 2 vajíček. Škoda, že jsme nemohli něco z toho přivést i vám. 

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Zuzaně z Černošic

Variabilní symbol: 2291