Debora Mkatina

*1. 1. 2001 | dívka

Po smrti matky žila Debora s otcem, proč matka zemřela není známo. Debora má staršího bratra Japetha a mladší sestru Victorii. Rodina ale nežije společně. Deboru baví vaření a je veselá, ráda si tropí žerty, ve škole ji baví angličtina. Chtěla by se stát dobrou učitelkou.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2019/2020?
Debora stále bydlí v Mahangu se svou starší sestrou a otcem. Letos nastoupila do posledního ročníků střední školy v Utengule. Do školy dochází denně min. 4 km tam a 4 zpět, takže je to celkem náročné. Naštěstí nechodí sama, ale svou kamarádkou Swaumou, která je také v našem programu podpory. Je krásné, že jsou kamarádky, přesto, že Debora je křesťanka (Lutheranská církev) a Swauma muslimka. Pořád se spolu něčemu chichotají. K práci se umějí postavit jako dospělé ženy, za to angličtina jim celkem dělá potíže. Swauma je, ale ta odvážnější, byť je mladší, takže se osmělila před dobrovolníky vypustit pár vět 😊. 

O sirotkovi  - 2018/2019
Debora stále bydlí v  Mahangu se svou starší sestrou a otcem. Letos nastoupila do posledního ročníků střední školy v  Utengule. Do školy dochází denně min. 4 km tam a 4 zpět, takže je to celkem náročné. Naštěstí nechodí sama, ale se svou kamarádkou Swaumou, která je také v  našem programu podpory. Je krásné, že jsou kamarádky, přesto, že Debora je křesťanka (Lutheranská církev) a Swauma muslimka. Pořád se spolu něčemu chichotají. K  práci se umějí postavit jako dospělé ženy, za to angličtina jim celkem dělá potíže.  Držte, prosím, Deboře palce, poslední ročník školy rozhodne o další její budoucnosti. 

O sirotkovi  - 2017/2018
Debora žije stále se svým otcem a starší sestrou v Mahangu. Je jí 17 let. Na základní školu chodila s našimi sirotky Abu a Ayubu, ale pak se jejich cesty rozešly, protože Mahango je spádová oblast pro střední školu v Utengule (kluci z centra dostali výjimku na SŠ Jakaya, která je blíže k sirotčinci). Nyní už je na střední škole 3. rokem, který nastoupila díky naší pomoci v lednu. SŠ Utengule letos změnila střih a barvy uniforem, proto Debora byla doslova nadšena z naší pomoci. Nevěděla, jak jinak by uniformu pořídila. 

Děkujeme adoptivnímu rodiči
paní Zuzaně z Černošic

Variabilní symbol: 2285