Aden Gervas

*1. 1. 2002 | chlapec

V prváku na střední je Aden, jeden z hlavních drůbežích pečovatelů. Táta od nich odešel a máma z toho dostala mrtvici, babička starost o všechny nemohla zvládnout. Aden by chtěl být lékař. Jednou mě trochu zaskočila Simonova omotaná hlava, než jsem zjistila, že to byla jen Adenova obvazová rozcvička. A přijde mi, že se žádné práce nebojí. Nedávno jsem ho zastihla při kontrole odpadních jímek, to mi řekněte, kdo z vás by do toho šel? ... z blogu naší dobrovolnice Marie

Aden žije v centru pro sirotky i se svou sestrou Donaldiou, pochází z Kyimo poblíž Ilenge. Baví ho farmařit a jde mu to moc dobře.

O SIROTKOVI AKTUÁLNĚ - 2020/2021

Aden je zvolen za hlavního bratra všech kluků, je to taková putovní funkce v sirotčinci. Taky dohlíží na sklizeň rýže na poli.  Baví ho učit se a číst si, ale moc příležitostí k tomu nemá, protože je kolem Centra vždy hodně práce!

Z kraje roku měl Aden trochu smutky z výsledků po ukončení čtvrťáku na SŠ, které sice nedopadly nejhůře, ale ani ne nejlépe. Musí opakovat některé předměty, podobně jako to dělal loni Abu, nebo předloni Damian. K tomu se váže přestup na soukromou střední školu v Mbeya, a tím bohužel také zvýšené náklady. Aden je učenlivý typ a škola ho baví, takže si tuto šanci opravdu zaslouží. Po střední škole může Aden pokračovat dále na high school nebo na univerzitu.

O sirotkovi - 2019/2020
Aden je stále ten hodný Aden. Loni ho jeden kluk ze sirotčince prohlásil za nejhodnějšího, letos totéž zmínila Epifanie i vychovatel. Také ve škole na něj pějí chválu, vypadá to, že právě on by mohl být naším prvním sirotkem, který absolvuje střední školu úspěšně. Teď nastoupil do čtvrťáku, takže do roka a do dne uvidíme. Jeho šance na úspěch se zvyšují i tím, že díky podpoře ZŠ z Fulneku jsme mohli do dvou tříd na Jakaya nainstalovat světlo ze solaru. Od toho si slibuje celá škola větší úspěch v závěrečných zkouškách.
Aden je i velký slušňák a elegán. Mezitím co všechna děcka o Vánocích vypadají jak skupina raperu z newyorské čtvrti, protože si vybírají nové oblečení podle současných popových celebrit, tak pouze Aden a Ayubu vždy sáhnou po košili a jednobarevných kalhotách. Někdy se jim děcka za to smějou, že jsou staří, ale těm dvěma to rozhodně nevadí 😊.

O sirotkovi - 2018/2019
Aden nám zatím dělá fakt samou radost. Jeden kluk ze sirotčince ho prohlásil za nejhodnějšího a nejvychovanějšího ze všech😊. Malé děcka ho mají rády, asi s  nimi dokáže zablbnout. Také mu na Jakaya potřásli učitelé rukou před nastoupenou školou, za to, že má nejlepší výsledky ze všech našich děcek ze sirotčince. Ono je pravda, že ty výsledky z  celkového hlediska nejsou nic moc, ale nejlepší ze sirotčince je! Anglicky se dorozumí dobře, udělal během roku velký pokrok. Aden před třemi lety zasadil citronovník, který byl letos komplet obsypán ovocem. Sázení stromů ho baví, loni vysadil další nový strom. 

O sirotkovi - 2017/2018
Aden právě nastoupil do druháku na SŠ. Zaznamenali jsme výrazné pokroky v jeho angličtině. Komunikuje anglicky rád a kdykoliv je to možné, snaží se mluvit i s dobrovolníky. V domácích pracích je moc šikovný, umí se starat o dobytek jak ve stáji, tak i o přípravu masa pro hladové krky ostatních sirotků. Má jeden z největších stromů, o který se skvěle stará. Je to citronovník.

Děkujeme adoptivním rodičům Vlastíkovi a Zuzce z Českého Těšína za podporu Adenových osobních nákladů (10 000 Kč/rok, Variabilní symbol: 2276)

Podporu vzdělání hledáme (15 000 Kč/rok, VS: 227676)