O škole v Simike

Partneři ZŠ Uherský Brod

Škola v Simike je pouze o pár kilometrů dál od Mahanga. Zejména v období dešťů je nutné cestou do školy zvládnout řadu akrobatických kousků při překonávání vodních příkopů, ale pořád je to bezpečnější než se sem vydat autem nebo na motorce. Nenechme se oklamat prvním dojmem - z dálky vypadá škola v Simike velmi dobře (barevná fasáda z přední strany), ale stačí do ní vstoupit nebo ji jen obejít a nevíte, kde byste měli s pomocí začít: mateřská škola, která je součástí má pouze základy; do jedné ze tříd prší, protože po větší bouřce spadl štít jedné budovy. Chybí jim nejen pomůcky, učebnice a lavice, ale i 2 třídy, takže se žáci ve škole musí střídat, což je nyní asi největší problém.

Co se už podařilo

 

2016/2017

22.11.2017

Domluvené opravy z minulého roku jsou dokončeny. Pro tuto školu máme k letošnímu příspěvku i dar partnerské školy z minulého roku, protože jej vloni nebylo vhodné investovat. Škola je ve velmi špatném stavu. Takže jsme pro začátek domluvili opravu jedné třídy a podle postupu prací budeme zvažovat další možnosti. Nové vedení školy také nasvědčuje...

Obrázky skvěle doplní obsah článku a vzbudí ve čtenářích zájem ho otevřít. První obrázek se zároveň zobrazí i v náhledu. Zajímavý úvodní obrázek vám tak pomůže zvýšit atraktivitu vašeho článku.